Nowy stadion Politechniki Świętokrzyskiej to nowoczesny obiekt, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z trybuną, która pomieści 500 osób (miejsca siedzące). Co ważne, wydarzenia sportowe będą mogły odbywać się również po zmroku, ponieważ stadion jest również wyposażony w oświetlenie. Obiekt powstał z myślą o studentach, ale - jak zapewniają władze uczelni - będą mogli z niego korzystać również mieszkańcy miasta.
Polecany artykuł:
- Myślę, że ten stadion będzie doskonałą promocją dla naszej uczelni i będzie przyciągał do nas młodych ludzi. Zapraszamy Uniwersytet Jana Kochanowskiego i wszystkie szkoły z Kielc i regionu świętokrzyskiego do współpracy – mówi prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Swojej radości z oddania inwestycji do użytku nie ukrywa również prezydent Kielc Bogdan Wenta.
CZYTAJ TEŻ: Będzie pomnik Matki Polki Sybiraczki w Kielcach! Grubą kasę wyłożył Daniel Obajtek!
- Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu była szansa zamienić tę przestrzeń w bardzo funkcjonalny stadion, na którym będą rozgrywane zawody. Studentom Politechniki Świętokrzyskiej ten obiekt da możliwość spełniania się w sporcie. Jest też szansą dla różnych związków sportowych z Kielc i regionu. Cieszymy się, że ta infrastruktura powstała, bo z pewnością pomoże poprawić kondycję fizyczną naszych obywateli- podkreśla włodarz miasta.
W skład obiektu wchodzą następujące elementy:
- pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy,
- bieżnia lekkoatletyczna okólna sześciotorowa o nawierzchni poliuretanowej o długości 400 m
- ośmiotorowa bieżnia na prostej o długości 130 m,
- rzutnia do rzutu młotem,
- rzutnia do rzutu dyskiem,
- rzutnia do rzutu oszczepem,
- rzutnia do pchnięcia kulą,
- skocznia do skoku o tyczce,
- skocznia do skoku wzwyż,
- skocznia dwutorowa do skoku w dal oraz skocznia treningowa jednotorowa do skoku w dal,
- boisko do sportów plażowych,
- budynek magazynowy na sprzęt sportowy
- trybuna na 500 osób.
Stadion spełnia wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego kategorii IV B, jeżeli otrzyma odpowiednie świadectwa, będzie można na nim organizować zawody na szczeblu okręgowym i centralnym.
Koszt budowy i projektu pochłonął ponad 18 milionów złotych. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dołożyło sporą "cegiełkę" w wysokości 7,5 miliona złotych.