cytologia

i

Autor: Photos.com Nieprawidłowy wynik cytologii nie musi oznaczać najgorszego. Rak szyjki macicy rozwija się bowiem wiele lat, zanim osiągnie stadium zagrażające życiu. Im szybciej zostaną podjęte kroki w walce z tą chorobą, tym większe szanse na wygraną.

Rak szyjki macicy ZABIJA! Przebadaj się! Centrum onkologii zaprasza na DARMOWĄ cytologię

2020-01-20 16:19

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy właśnie się rozpoczął. Z tej okazji Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało bezpłatne badania cytologiczne! W ramach wizyty w centrum wykonane będą dwa bezpłatne badania. Kto może skorzystać? Jak długo potrwa program? Drogie Panie, sprawdźcie!

Darmowe badania to nie jedyne udogodnienie proponowane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Placówka oferuje też bezpłatny dowóz na badanie do szpitala! Trzeba jedynie znaleźć pięć pań chętnych do wykonania badania w tym samym czasie, wtedy o transport zadba ŚCO.

Uwaga! Bezpłatne badania dedykowane są kobietom w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie skorzystały z cytologii w Programie Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

- Mamy naszą infolinię cytologiczną, numer 609 99 00 33 i jeśli panie zadzwonią, zgłoszą taką potrzebę, to oczywiście możemy przyjechać czy taki przyjazd umówić - podkreśla Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. - Nasz gabinet jest otwarty dla pań, w czwartek jest czynny dłużej, do 17:30, bo wiemy, że panie pracują, nie zawsze mogą się wyrwać z pracy, by zrobić cytologię - dodaje.

Gabinet położnej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii będzie ponadto czynny od poniedziałku do środy w godzinach: 7:30-14:30 i w piątki od 7:30 do 12:30.

Dzięki regularnym badaniom cytologicznym można skutecznie walczyć z niezwykle niebezpiecznym i potencjalnie śmiertelnym nowotworem - rakiem szyjki macicy. Straszna choroba zbiera swoje żniwa w regionie, dlatego bardzo ważna jest diagnostyka i kontrola.

Tylko w 2017 roku w regionie na raka szyjki macicy zachorowało 117 kobiet. Choroba okazała się śmiertelna dla 34 pacjentek.

Kto może iść na bezpłatne badania cytologiczne? Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki