Ślisko na drogach w Świętokrzyskiem! Tesla rozbita na "siódemce"!
tom
2021-12-2111:32
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Mimo że elektryczne samochody marki Tesla, naszpikowane najnowszą technologią, cechują się wieloma udogodnieniami i potrafią nawet automatycznie zawezwać służby po wypadku, w obliczu prastarego zagrożenia drogowego, jakim jest oblodzenia, wyposażenie niczym z filmów sci-fi staje się bezradne. W poniedziałek 20 grudnia, chwile po godzinie 19:00, elektryczne auto samo zaalarmowało policję i straż miejską o wypadku, w którym brało udział. Oprócz Tesli w zdarzeniu uczestniczyła jeszcze furgonetka do konwoju pieniędzy, w obu autach jechało łącznie pięć osób. Nikomu nic się nie stało.
i
Autor: Straż Pożarna Skarżysko-Kamienna/ Materiały prasoweŚlisko na drogach w Świętokrzyskiem! Tesla rozbita na "siódemce"!
Do wypadku doszło w poniedziałek, 20 grudnia. W zdarzeniu na drodze S7 koło Skarżyska-Kamiennej na pasie w kierunku Warszawy brały udział dwa samochody. Prawym pasem jechała wracająca z konwoju pieniędzy furgonetka marki ford transit z 64-latkiem za kierownicą. Lewym pasem jechała tesla, którą kierował 38-latek. policjanci wstępnie ustalili, że furgonetka wpadła w poślizg i uderzyła w bariery energochłonne. Siła uderzenia obróciła pojazd. Wtedy w furgonetkę uderzyła nadjeżdżająca tesla. Elektryczny samochód automatycznie zaalarmował służby o zdarzeniu.
Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Tusk nie jest liderem opozycji. Nie wygra z Kaczyńskim
Na miejscu stawili się policjanci i strażacy, działania polegały m.in. na odłączeniu akumulatora forda transita oraz na zabezpieczeniu tesli. We pojazdach podróżowało łącznie pięć osób, nikomu nic się nie stało.