Koronawirus Koszalin. Przedsiębiorcy i samorządowcy wspierają produkcję przyłbic ochronnych

i

Autor: materiały prasowe Koronawirus Koszalin. Przedsiębiorcy i samorządowcy wspierają produkcję przyłbic ochronnych

Koronawirus Koszalin. Przedsiębiorcy i samorządowcy wspierają produkcję przyłbic ochronnych

2020-04-07 10:00

Kolejne firmy i osoby decydują się na wsparcie – przygotowywanych w Centrum Druku 3D Politechniki Koszalińskiej – przyłbic ochronnych dla służb ratunkowych i personelu szpitalnego. Akcję zainaugurował, a teraz ją koordynuje, niekiedy samemu stając przy linii produkcyjnej, dr hab. Tomasz Królikowski, prof. uczelni, prorektor do spraw studenckich i szef Centrum Druki 3D.

– Sporo różnych podmiotów odpowiedziało na nasz apel o wsparcie tego, co robimy – wyjaśnia prorektor. – Inicjatywa znajduje zrozumienie wśród wszystkich, co bardzo nas cieszy, ale też mobilizuje do działania.

Przedsiębiorstwa: GTX Hanex Plastics z Dąbrowy Górniczej oraz WiP sp. z o. o. z Aleksandrowa Kujawskiego pomogły w zakupie folii do masek, natomiast firma Global 3D z Nysy dostarczyła partię filamentu, czyli tworzywa używanego do drukowania przyłbic ochronnych metodą produkcji przyrostowej.

– Wydawnictwo Kamera z Kołobrzegu pomaga nam przy cięciu folii, która w całej konstrukcji tworzy osłonę twarzy – tłumaczy dr hab. Tomasz Królikowski.

– Ponadto przewodniczący Rady Gminy Kołobrzeg, Julian Nowicki, zakupił dwadzieścia kilogramów materiału do drukowania przyłbic.

Przypomnijmy, że jak dotąd maski trafiły do szpitali w Koszalinie, Białogardzie, Sławnie, Brzezinach i Łodzi, do PCK Koszalin, Straży Granicznej, kilku ZPOZ, kołobrzeskiego Pogotowia Ratunkowego, strażaków z Kołobrzegu i Gościna,koszalińskiej policji i Polikliniki, Zakładu Gazowniczego, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, samorządu Karlina.

Dotychczas powstało – i od razu zostało przekazanych – ponad 200 przyłbic. Docelowo Centrum Druku 3D planuje produkcję 2.000 masek.

Gigantyczna kolejka do Lidla w Warszawie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki