Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Harmonogram. - Przeprowadzenie testu jest dobrowolne - podkreśla Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Jeżeli szkoła podejmie decyzję o przeprowadzeniu próbnego egzaminu ośmioklasistów, proponuję, aby został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Wszystko musi zostać przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Matura próbna 2021: Harmonogram egzaminów. CKE podaje konkretne daty! Maturzyści nie będą zadowoleni
Spis treści
- Próbny egzamin ósmoklasisty2021 harmonogram:
- Zmiany w egzaminie ósmoklasisty 2021:
- Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu:
Próbny egzamin ósmoklasisty2021 harmonogram:
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbny egzamin ósmoklasisty2021 w następujących terminach:
- 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
- 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
- 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Zmiany w egzaminie ósmoklasisty 2021:
Zmianie – w stosunku do egzaminów w latach 2019–2020 – ulegnie liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym. Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie ósmoklasisty na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
- Pragnę również zwrócić Państwa uwagę na to, że zadania w teście diagnostycznym mogą dotyczyć zagadnień lub lektur obowiązkowych nieomawianych na lekcjach do połowy marca - dodaje Marcin Smolik dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Uprzejmie proszę o poinformowanie ósmoklasistów oraz – jeżeli to możliwe – również ich rodziców o przyczynie ewentualnych trudności w rozwiązywaniu niektórych zadań w teście w takiej sytuacji oraz możliwości powrotu do nierozwiązanych zadań po realizacji danego zagadnienia na lekcjach.
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu:
- długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
- Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę.
- Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.