Przydomowa bimbrownia zlikwidowana. Nielegalna działalność pod Sławnem

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Przydomowa bimbrownia zlikwidowana. Nielegalna działalność pod Sławnem

Przydomowa bimbrownia zlikwidowana. Nielegalna działalność pod Sławnem

2022-05-13 11:31

Schowana na prywatnej posesji nie ukryła się przed czujnym wzrokiem służb. Kilka dni temu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną bimbrownię, która funkcjonowała w małej wiosce pod Sławnem (woj. zachodniopomorskie). Zabezpieczono linię produkcyjną i alkohol o różnej mocy. Właścicielowi grożą poważne konsekwencje.

Nielegalna bimbrownia znajdowała się na prywatnej posesji w jednej z wiosek w powiecie sławieńskim. Podczas przeszukania ujawniono oraz zabezpieczono linię produkcyjną do wytwarzania alkoholu i prawie 6,5 l alkoholu etylowego o różnej mocy wytworzonego w tej bimbrowni:

  • 0,9 l o mocy 70%
  • 1,59 l o mocy 40%
  • 2,13 l o mocy 80%
  • 1,75 l o mocy 30%

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

- Teraz wyjaśniamy co mężczyzna robił z wyprodukowanym alkoholem - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Gotowy już wyrób trafi do biegłego, który zbada, czy zabezpieczona substancja nie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Mężczyźnie, który zajmował się tym nielegalnym procederem grozi postępowanie karne. Może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do jednego roku. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Czytaj też: Korupcja w szczecińskim szpitalu? Lekarz usłyszał 166 zarzutów

Co grozi za produkcję bimbru?

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do lat 3.

Czytaj też: Samochód zderzył się z pociągiem w Stobnie. W tych miejscach trzeba bardzo uważać! [ZDJĘCIA]

Sonda
Co sądzisz o nielegalnej produkcji alkoholu, np. leśnych bimbrowniach?
Podlaskie. Leśna bimbrownia rozbita. Szok, gdzie był ukryty alkohol

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają