Gmina Miejska Kraków jest jednym z pionierów w zakresie korzystania ze środków wspólnotowych. - Miasto uzyskało w ostatnich 15 latach blisko 4,8 mld zł dofinansowania przy wkładzie własnym, przekraczającym 3,9 mld zł. Ten stosunek obrazuje, że bez funduszy unijnych wielu inwestycji, z których Kraków jest znany nie tylko w Polsce, ale i w Europie nie udałoby się zrealizować - mówi prezydent Jacek Majchrowski.
ZOBACZ GALERIĘ: 15 lat Krakowa w Unii Europejskiej. Te inwestycje zmieniły miasto!
Ze środków unijnych zrealizowano kilka strategicznych projektów związanych z gospodarką opadami oraz rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Płaszowie. Z kolei w 2015 roku uruchomiono jedną z pierwszych w Polsce nowoczesną spalarnię śmieci. Poza paleniem odpadów produkuje ona tzw. "zieloną energię".
Zobacz też >>> Zapomniana atrakcja Krakowa powraca. Balon widokowy wraca nad Wisłę! [ZDJĘCIA]
Kompleksowo przebudowane rondo Ofiar Katynia, wybudowana estakada w ciągu ulic Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej czy rozbudowa ul. Surzyckiego i Botewa oraz budowa ul. Śliwaka to jedne z wielu przykładów inwestycji w infrastrukturę drogową - wylicza krakowski magistrat. Miliony złotych zainwestowano też z budowę i remonty linii tramwajowych, m.in. na Kampus UJ czy w ciągu rondo Mogilskie - al. Jana Pawła II - plac Centralny. Warto też zaznaczyć, że Kraków posiada w 100% nowoczesny tabor autobusowy, trwa też zakup wagonów tramwajowych.
Przejdź do galerii i zobacz inwestycje, które zmieniły Kraków nie do poznania!