Szczepionki będą zrzucane z samolotu oraz wykładane ręcznie w formie przynęt. Przynęty będą w kształcie walca. W środku umieszczony będzie plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Ta po przegryzieniu przez lisa wytworzy odporność przeciw wściekliźnie.
Lisy będą omijać przynęty, które były dotykane przez ludzi. Nie powinniśmy ich podnosić również ze względu na nasze zdrowie. - Znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa - ostrzega wojewódzki lekarz weterynarii. W razie kontaktu ze szczepionką trzeba zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Miejsce kontaktu z płynem należy najpierw przemyć wodą z mydłem.
Podczas przeprowadzania szczepień nie wolno wypuszczać bez opieki psów i kotów. Przynęty ze szczepionką dopuszczone są tylko do szczepienia lisów. Kontakt zwierząt domowych z płynem należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii.
Czytaj też:
>>> Obrzydliwe znalezisko w napoju znanej firmy. "Kawał starego mięsa"? [ZDJĘCIA]