1. Trzeba pić dużo wody
Jednym z najczęstszych objawów kaca jest ogromne pragnienie. Dlatego od razu po przebudzeniu warto wypić co najmniej szklankę wody mineralnej. Warto mieć ją przy sobie także przez cały dzień i popijać co jakiś czas, by nawodnić organizm.
obacz też: Kalendarz na 2019 rok! Sprawdźcie, kiedy wypadają FERIE, DŁUGIE WEEKENDY, ŚWIĘTA!
2. Łykaj witaminy
Przyda się przede wszystkim witamina C, która działa odtruwająco. Dlatego tak popularny jest np. sok z kiszonej kapusty, który zawiera jej bardzo dużo. Poza tym warto pić dużo soków owocowych i warzywnych bogatych nie tylko w witaminy, ale także w minerały.
3. Więcej cukru
Spożywanie alkoholu obniża zawartość glukozy w organizmie, dlatego warto uzupełnić zapasy, np. łyżką miodu, która nie tylko dostarczy cukru i przyspieszy rozkład alkoholu. Jeśli nie masz w domu miodu, możesz zastąpić go np. dżemem lub konfiturami.
4. Orzeźwiający prysznic
Najlepiej stosować naprzemiennie ciepły i chłodny strumień wody, który zmniejszy uczucie zmęczenia. Do tego żel o orzeźwiającym i pobudzającym zapachu, np. cytrusów i od razu zrobi się lepiej.
Zobacz też: Niedziele handlowe w 2019 roku: Kiedy zrobimy zakupy? [HARMONOGRAM]
5. Spacer
Po śniadaniu nie warto siedzieć w domu. Lepiej zrobić sobie spacer do parku lub lasu (jeśli jest w pobliżu), przewietrzyć się i dotlenić mózg. Ból głowy szybciej minie.
>>> Jak leczyć kaca? Czytaj więcej na poradnikzdrowie.pl
Zobacz WIDEO: