Gdy rozstajesz się z pracą, którą lubisz

i

Autor: materiały partnera

Gdy rozstajesz się z pracą, którą lubisz

2019-12-04 7:30

Im więcej przyjemności sprawia wykonywanie obowiązków zawodowych, tym trudniej jest rozstać się z dotychczasową pracą. A powodów do zmian może być wiele: nowy pracodawca dający możliwość szybkiego rozwoju zawodowego, awans na wyższe stanowisko, lepsze wynagrodzenia, przyjaźniejszy system pracy czy choćby atrakcyjne benefity, na które nie ma szans w obecnej firmie.

Kiedy odejść z lubianej pracy?

Bez względu na to, z jakiego powodu planujesz odejście z lubianej pracy, przeanalizuj całą sytuację na spokojnie i bez emocji. Rozważ wszystkie za i przeciw. Po stronie plusów zapisz każdą korzyść, jaką przyniesie nowa praca. Do minusów wpisz to, za co lubisz dotychczasową.

Pamiętaj, że każda zmiana otoczenia wywołuje wiele emocji i doświadczeń. Są one tym mniej przyjemne, im trudniej jest pożegnać się z częścią życia dostarczającą wielu satysfakcji. Weź to pod uwagę przeglądając oferty pracy dostępne m.in. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl i zastanów się jeszcze raz, czy warto poświęcać dotychczasowe wartości dla prognozowanych korzyści.

Przede wszystkim zastanów się, co jest powodem pojawienia się pomysłu o zmianie pracy. Kusi Cię jedynie wyższe wynagrodzenie? Zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie z obecnym pracodawcą negocjacji o podwyżce. Szukasz możliwości rozwoju zawodowego? Rozejrzyj się za interesującymi Cię szkoleniami, kursami lub studiami i zapytaj szefa, czy zechce je współfinansować.

Odpowiednie przygotowanie się do rozmowy z pracodawcą przyniesie podwójną korzyść - zyskasz odpowiedź na swoje oczekiwania i jednocześnie zachowasz możliwość pracy w miłej, serdecznej i przyjaznej atmosferze.

A jeśli już zdecydujesz się odejść z pracy...

Może zdarzyć się tak, że jedyną możliwością spełnienia zawodowych aspiracji będzie odejście z dotychczasowej pracy. Chcą ułatwić sobie pożegnanie z lubianymi kolegami i wymarzonym szefem skup się na pozytywach, jakie przyjdą wraz ze zmianami.

Pamiętaj, by z dotychczasowymi współpracownikami i szefem pożegnać się w miłej, serdecznej atmosferze. Nie zrywaj z nimi kontaktów i nie pal za sobą mostów. Być może pewnego dnia zechcesz skorzystać z ich doświadczenia, lub dotychczasowy zespół będzie potrzebował Twojego wsparcia przy projekcie, który wspólnie realizowaliście. Zostaw im swój nr telefonu kontaktowego i adres e-mail.

Może zdarzyć się, że dotychczasowi współpracownicy zechcą pożegnać Cię małym przyjęciem i pamiątkowym podarunkiem. Zaproś ich na popołudniowego drinka.

Artykuł Sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają