Dekoracja pojawi się na ulicach miasta pod koniec listopada i będzie można ją podziwiać do 31 stycznia 2019 roku.
Mieszkańcy Krakowa mogą się spodziewać żywej, 15 metrowej choinki na rynku Głównym oraz na Placu Centralnym. Tradycyjnie w Krakowie pojawią się również anioły (m.in. na al. Róż, Rynku Podgórskim, Placu Inwalidów, Rondzie Matecznego, Rynku Głównym oraz pod Wawelem). Tegoroczną inspiracją dla aniołów był motyw liści na fresku „Róże” z 1895 roku oraz wzór pawiego oka.
Czytaj też: Ciężko chory, zaniedbany pies powoli umierał w budzie przed domem. KTOZ: "Żywe były już tylko oczy" [ZDJĘCIA]
Największe miasta europejskie od kilku lat stawiają w okresie świątecznym świetlne napisy z nazwą swojego miasta w specjalnej oprawie. Zgodnie z tym trendem taki unikatowy, wolnostojący, wielkogabarytowy napis KRAKÓW stanie w naszym mieście. Każda z liter wykończona będzie inaczej, a sama konstrukcja zapewni wysokie walory estetyczne zarówno w dzień jak i w nocy. Napis będzie widoczny z dużej odległości.
W bezpośredniej okolicy Rynku Głównego, Ronda Matecznego oraz na Placu Centralnym im. Ronalda Reagana udekorowane zostaną lampy. Na ulicach Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej pojawią się elementy podwieszane – motyw pawiego pióra, zwieńczony charakterystycznym „okiem” oraz zaśnieżone gałązki „młodopolskie”. W mieście pojawią się również przestrzenne formy przypominające bożonarodzeniowe bańki w kolorystyce niebiesko-białej.
Zobacz też: Akcja CBŚP. Kibole Cracovii przemycili narkotyki warte ponad 100 milionów złotych [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mosty Dębnicki, Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Wandy, Zwierzyniecki oraz Estakada 29 Listopada zostaną ozdobione tradycyjnymi formami zdobniczymi w postaci pająków ludowych. Na Moście Piłsudskiego zostanie rozłożona gęsta girlanda świetlna w kolorze białym zimnym z co piątą diodą migającą.