To już drugi tego typu projekt, pierwszy skierowany był do samych uczniów. Zbliżający się okres zimowy, a więc największego zanieczyszczenia powietrza, to najlepszy moment na takie spotkanie. - Chcemy przygotować nauczycieli na to jakie sytuacje mogą mieć miejsce, uwrażliwić na takie, gdy to skażenie powietrza jest największe i informować, by uczniowie nie wychodzili na zewnątrz czy nie realizowali tam zajęć z wychowania fizycznego - wyjaśnia Anna Korfel-Jasińska z Wydziału Edukacji.
Szkolna profilaktyka
Program informacyjny w Krakowie adresowany jest do wielu grup. W tym tygodniu były to już dzieci z przedszkola, które dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środowisko i o czyste powietrze, a dzieci te informacje przekażą rodzicom i dziadkom. Nauczyciele z kolei zostaną zapoznani z procedurami powiadamiania służb o incydentach smogowych.
Stała kontrola
Szkoła nr 65 w Krakowie taki system antysmogowy wdrożyła już jakiś czas temu. Na stronie internetowej szkoły pokazywany jest aktualny stan stężenia smogowego, dzięki czemu nauczyciele wiedzą, czy w danym dniu mogą prowadzić zajęcia na zewnątrz. Coraz więcej szkół i organizacji bardzo często dostosują program zajęć do warunków atmosferycznych. Na szkolenie poświęcone profilaktyce antysmogowej zaproszono ponad 1000 osób.