To praca dla tych, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny, mają predyspozycje fizyczne i psychiczne, są zdyscyplinowani i potrafią dochować tajemnicy. Małopolska policja przekonuje, że taka służba daje szansę na rozwój zarówno osobisty, jak i zawodowy. Zachęca wachlarzem specjalistycznych szkoleń, możliwością zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.
Kto może pracować w policji?
Polecany artykuł:
Małopolska policja stawia na absolwentów szkół średnich oraz na osoby z wykształceniem wyższym, szczególnie po kierunkach przydatnych do służby. Poszukuje osób z całego województwa, ale przede wszystkim z południowych rejonów Małopolski - powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego.
Preferowani są kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.
Istotna jest również znajomość języków obcych. Małopolska wraz z Krakowem i Zakopanem to rejon szczególnie często odwiedzany przez turystów.
Jak zostać policjantem?
Polecany artykuł:
Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068. Wszelkie informacje można również uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.