Autor: Archiwum serwisuJeszcze dłuższy niż Krakowiak
Jeszcze dłuższy niż Krakowiak! [AUDIO]
Paweł Chudzio
2018-01-2019:26
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Tak długiego tramwaju Kraków jeszcze nie widział. A tak naprawdę - dwóch połączonych tramwajów. Taki pojazd testowało ostatnio Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Być może wkrótce skład złożony z dwóch tramwajów będzie jeździł do Bronowic.
Skład złożony jest z dwóch tramwajów GT8S. Ma ponad pięćdziesiąt metrów, czyli o blisko dziesięć metrów więcej niż jeżdżący po krakowskich torach "Krakowiak". Zmieści się w nim aż 400 osób. Urzędnicy rozważają wykorzystanie takich tramwajów podczas pierwszego etapu planowanej przebudowy torowiska do Bronowic. Problem w tym, że tak długi skład może nie zmieścić się na niektórych przystankach w centrum miasta. Dlatego pasażerowie nie mogliby korzystać z ostatnich drzwi.
Czy połączone tramwaje zabiorą pasażerów przekonamy się w najbliższych miesiącach. A remont pętli Bronowice ruszy na wiosnę.
Posłuchaj materiału reportera radia Eska Marcela Wandasa: