Akcja "Stop agresji drogowej"
Polecany artykuł:
Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania małopolskich policjantów. - W przeciągu roku otrzymaliśmy prawie 860 filmików na specjalną skrzynkę. Każdy z tych filmików jest dokładnie analizowany, a następnie podejmowane są czynności. Odzew jest duży, a to świadczy o tym, ze przyzwolenie na chamstwo na drodze jest coraz mniejsze. Ludzie coraz częściej nagrywają takie zdarzenia aby sprawcy wykroczeń ponosili konsekwencje prawne - mówi podinsp. Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.
Nagrania zawierające naruszenia przepisów, czy przejawy agresji ze strony kierowców, można wysyłać na adres mailowy [email protected]. W wiadomości warto podać podstawowe dane, takie jak data i miejsce zdarzenia, czy marka i numer rejestracyjny nagranego pojazdu.
Kamery samochodowe: zainteresowanie wzrasta
Coraz więcej kierowców decyduje się na korzystanie z kamer samochodowych. Rejestrowanie trasy może okazać się naprawdę przydatne, w szczególności w razie stłuczek, czy wypadków.
Czym się kierować przy wyborze takiej kamery? - Najważniejsze są dwa elementy: jakość i kąt nagrywania. Kwestia instalacji jest prosta. Obsługa w podstawowym zakresie jest naprawdę banalna. Są to urządzenia bardzo przyjazne dla użytkowników, nie trzeba mieć jakiejś specjalnej wiedzy - mówi Jacek Kołodziejczyk, specjalista w branży. Ceny rejestratorów samochodowych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i sięgają nawet kilku tysięcy. - Najpopularniejsze są produkty w przedziale cenowym od trzystu do sześciuset złotych - dodaje Kołodziejczyk.
Posłuchaj materiału Grzegorza Krzywaka, reportera Radia ESKA: