Po telefonie z Norwegii krakowscy policjanci pomogli uratować życie kobiecie
We wtorek (4 stycznia) do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zadzwoniła Polka mieszkająca w Norwegii i przekazała szokującą informację. Jedna z członkiń grupy internetowej zrzeszającej rodziców napisała, że zamierza odebrać życie sobie oraz własnej córeczce. Zgłaszająca nie znała osobiście zdesperowanej matki, jednak znała jej personalia oraz przybliżony rejon zamieszkania. Polka z Norwegii przypuszczała, że wymagająca natychmiastowej pomocy kobieta przebywa na terenie Krakowa. W akcję poszukiwawczą zaangażowało się dwóch krakowskich policjantów. Asp. sztab. Marek Głowacki, który przyjął zgłoszenie, w obliczu realnej groźby zagrożenia życia kobiety i jej córeczki niezwłocznie przystąpił do działania. Sytuacja była dramatyczna, ponieważ dyżurny dysponował ograniczonymi informacjami, dlatego też do pomocy włączył się drugi dyżurny - podkom. Jarosław Najder. Obaj wspólnie sprawdzili systemy danych i stopniowo zawężali krąg osób, których mogło dotyczyć zgłoszenie. W końcu ustalili szczegółowe personalia kobiety, jej dane kontaktowe oraz to, że obecnie prawdopodobnie przebywa na terenie Koszalina.
PRZECZYTAJ: Tragedia w Mistrzejowicach: Michał zabił kuzyna podczas grania na komputerze [NOWE FAKTY]
Trop okazał się prawdziwy. Jeden z policjantów telefonicznie skontaktował się z kobietą i potwierdził, że rzeczywiście zmaga się ona z poważnym kryzysem. Podczas rozmowy funkcjonariusz uspokajał kobietę, odwodząc ją od próby zrealizowania najgorszego scenariusza. W tym czasie drugi z krakowskich policjantów skontaktował się z koszalińskimi kolegami. Zostali oni przez niego skierowani pod wskazany adres, a na miejsce zadysponowano również karetkę pogotowia ratunkowego. Na szczęście pomoc dotarła na czas. Zdesperowana kobieta oraz jej córeczka otrzymały niezbędną pomoc.
ZOBACZ: Kraków. Sławomir Pietrzyk coraz bliżej utraty stanowiska. Znany datę nadzwyczajnej sesji
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- Strona internetowa pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.