Kraków i Olkusz walczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”! Wejdź i ZAGŁOSUJ

i

Autor: Amadeusz Calik

Kraków, Olkusz i Brzesko walczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”! Wejdź i ZAGŁOSUJ

2019-12-16 11:03

Od 6 grudnia trwa plebiscyt Świeć się z Energą. Konkurs dzięki, któremu Twoje miasto może zawalczyć o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Jak to zrobić? Nic prostszego, wystarczy oddać głos na swoje miasto! Śpieszcie się, bo konkurs trwa do 2 stycznia 2020 roku.

Pora ruszyć do walki i zrobić wszystko, aby to właśnie Twoje miasto zwyciężyło w konkursie Świeć się z Energą. Bo to jedyna taka okazja kiedy każdy z nas może pomóc. Zwycięskie miasto zdobywa nie tylko zaszczytny tytuł, ale również otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów - „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.

Czy Kraków zasługuje na miano świetlnej stolicy Polski?

i

Autor: Amadeusz Calik

Kraków lub Olkusz Świetlną Stolicą Polski?

W Małopolsce o prestiżowy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy m.in. Kraków. Centrum zamieniło się w magiczne miejsce, dostarczające niesamowitych wrażeń. Grzane wino, zapach goździków z cynamonem, produkty z lokalnym rękodziełem, ale przede wszystkim – przepiękna świąteczna iluminacja wypełniła Stare Miasto.

Na Rynku Głównym stanęła cudownie ozdobiona choinka z tysiącami lampek. Na pobliskich ulicach zamontowano piękne iluminacje z lokalnym motywem pawiego pióra oraz urocze anioły, które robią furorę, nie tylko wśród najmłodszych! Serce Krakowa jest doskonałym świątecznym plenerem zdjęciowym!

W całym mieście pojawiło się niemal milion światełek, które rozświetliły ulice nie tylko w ścisłym centrum, ale też w okolicy placu Centralnego w Nowej Hucie oraz ronda Matecznego. W wielu miejscach ustawiono figurki w kształcie lajkonika oraz anioły.

Iluminacje świąteczne w Olkuszu

i

Autor: UMiG

O zwycięstwo walczy też Olkusz. Przepiękne dekoracje ponownie ozdobiły Rynek oraz ulice Mickiewicza, Augustiańską, Kościuszki, Króla Kazimierza Wielkiego, Żuradzką, Szpitalną i Górniczą. W samym sercu miasta stanęła przepiękna choinka oraz rozświetlone anioły, a na płycie rynku amatorzy białego szaleństwa mogą pojeździć na nowoczesnym (i pięknie oświetlonym) lodowisku.

Na tytuł Świetlnej Stolicy Polski ma szansę również Brzesko.

Jeśli waszego miasta brakuje na tej liście, a uważacie, że zasługuje na to, by ubiegać się o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Małopolsce, nie zwlekajcie ani chwili i zgłoście je do plebiscytu. Macie na to czas do 2 stycznia 2020 r., ale im wcześniej je zgłosicie, tym większą będzie miało szansę na zwycięstwo.

Więcej informacji znajdziecie >>tutaj<<

To jednak nie koniec nagród!

Przypominamy, że równolegle do konkursu Świeć się z Energą startuje konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych takich: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej swiecsie.pl.

Czy Kraków zasługuje na miano świetlnej stolicy Polski?

i

Autor: Amadeusz Calik
Świeć się z Energą

i

Autor: Świeć się z Energą Świeć się z Energą

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km kwadratowych, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Akcja Partnerska

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają