Modernizacja zegara, która już się zakończyła, dotyczyła wymiany źródła zasilania i światła. 170 żarówek, które od dekad wskazywały nowohucianom czas, zostały wymienione na trwalsze w eksploatacji i energooszczędne ledy.
Dotychczasowe zasilanie zachowano i odświeżono, tak, aby w każdej chwili można było je uruchomić ponownie, dlatego porcelanowe gniazda E27, na których znajdują się dzisiaj żarówki pozostały na swoim miejscu. Wymienione zostały elementy szklane w segmentach wyświetlacza, od teraz zegar jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne i promienie UV.
W pomieszczeniu sterowniczym wykonawca zamontował nowy sterownik zegara, który zapewni jego bezobsługową pracę, co oznacza, że w razie konieczności dokona automatycznej zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie oraz samoczynnie powróci do właściwych wskazań w sytuacji zaniku zasilania elektrycznego.
Projekt modernizacji zegara został uzgodniony z biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Nowe źródła światła przymocowano do istniejących paneli, co pozwala stwierdzić, że zmodernizowany zegar nie utracił aktualnego wyglądu. Koszt modernizacji to ponad 36 tysięcy złotych.