Kraków. Prezes szpitala im. Rydygiera: Mamy problem z pacjentami niecovidowymi

i

Autor: Mach240390 /CC BY-SA 3.0/wikipedia Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Kraków. Szef szpitala im. Rydygiera: "Mamy problem z pacjentami niecovidowymi"

2022-01-21 7:59

- Te osoby powinny wrócić na leczenie - powiedział Artur Asztabski, szef szpitala im. Rydygiera o pacjentach niecovidowych, którzy ze względu na przekształcenie niektórych oddziałów muszą szukać pomocy medycznej w innych placówkach. W szpitalu im. Rydygiera na covidowe zostały przekształcone oddziały: kardiologiczny, rehabilitacyjny oraz połowa ortopedycznego. Ten stan trwa już od trzech miesięcy. Podczas wcześniejszych fal pandemii zmiana przeznaczenia oddziałów trwała około półtora miesiąca.

Kraków. Szef szpitala im. Rydygiera: "Mamy problem z pacjentami niecovidowymi"

Szef Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Artur Asztabski przyznaje, że kolejne fale pandemii koronawirusa i związane z nimi przekształcenia oddziałów szpitalnych na covidowe utrudnia leczenie pacjentów, którzy cierpią z powodu innych schorzeń. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w szpitalu im. Rydygiera funkcjonują obecnie 84 łóżka dla chorych na covid, przy czym zajętych jest 61. Jeśli chodzi o łóżka intensywnej terapii, to spośród 12 zajętych jest siedem. Na covidowe zostały przekształcone oddziały: kardiologiczny, rehabilitacyjny oraz połowa ortopedycznego, a taki stan trwa już od trzech miesięcy. - Mamy problem z pacjentami niecovidowymi. Te osoby powinny wrócić na leczenie - powiedział PAP Artur Asztabski o osobach, które były pacjentami oddziałów zamienionych w covidowe i nie mogą obecnie z nich korzystać.

PRZECZYTAJ: Zabójstwo w Krakowie! Nie żyje mężczyzna dźgnięty nożem. Policja zatrzymała 43-latka [WIDEO]

Kolejnym problemem szpitala im. Rydygiera są braki kadrowe, wynikające między innymi z zakażeń oraz przemęczenia pracowników. - Jesteśmy na granicy i personel zmęczony choruje. Personel jest w 90 proc. zaszczepiony, ale zdarzają się niegroźne stany chorobowe, które na dwa, trzy dni lub tydzień wyłączają pracowników - powiedział PAP Artur Asztabski. Zdecydowanie lepszą informacją jest natomiast zakończenie remontów prowadzonych na oddziałach: neurologii i udarów mózgu oraz urologii. Pierwsi pacjenci mają się tam pojawić pod koniec stycznia. Warto przypomnieć, że oddział neurologii szpitala im. Rydygiera w Krakowie to największy w Polsce ośrodek leczenia stwardnienia rozsianego.

ZOBACZ: Doktorantka UJ miała głosić rasistowskie poglądy. Jest decyzja uczelni

Sonda
Kiedy skończy się pandemia?
Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Napastnik czekał na ulicy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają