Kierujący Szpitalem im. L. Rydygiera w Krakowie, Artur Asztabski, powiedział: - Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie od ponad roku uczestniczy w walce z pandemią. (…) Jesienią ubiegłego roku powstał ten szpital tymczasowy. Powstał on dzięki skoordynowanej pracy służb pana wojewody, Urzędu Marszałkowskiego, służb państwowych i spółek państwowych. Dzięki temu był już gotowy do uruchomienia jesienią ubiegłego roku. Personel Szpitala – mimo że jest już bardzo zmęczony tą pandemią – na mój apel wyraził gotowość zabezpieczenia również tych łóżek, które w pierwszym etapie, 19 marca, zostaną uruchomione. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom, którzy wyrazili chęć do pracy w tym szpitalu.
Zobacz: Dramatyczna sytuacja w krakowskich szpitalach! Koronawirus zmusił Kraków do podjęcia tej decyzji
Na piątkowych posiedzeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig oraz prorektor CM UJ prof. Tomasz Grodzicki podjęli decyzję o tym, że baza łóżek covidowych w małopolskich szpitalach zostanie stopniowo przywrócona do maksymalnego poziomu. Został on osiągnięty ok. 20 listopada 2020 r. Wówczas łóżek covidowych było we wszystkich małopolskich szpitalach ok. 4100 (w tym ok. 350 respiratorowych), co stanowiło ok. 35% wszystkich łóżek w małopolskich szpitalach.
Zobacz: Kraków: POTĘŻNIE wzrosła liczba apostazji! Ludzie występują z Kościoła jak SZALENI!
Już w najbliższym tygodniu baza łóżek w Krakowie zwiększona zostanie o ok. 370, zaś do końca miesiąca – o ok. 440. W całym regionie do końca marca planowany jest wzrost o ok. 1100 łóżek covidowych.