Celem akcji jest pokazanie że Kraków jest miastem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i być traktowany z szacunkiem. - To ważne zwłaszcza w obliczu medialnej i politycznej nagonki oraz dyskryminujących wypowiedzi o „strefach wolnych od LGBT”, które pojawiają się w sferze publicznej w ostatnim czasie - przekonują inicjatorzy.
Organizatorzy, podkreślają, że wsparcie dla osób LGBT+ wynika z podstawowych wartości europejskich: demokracji, równości i wolności.
- W ostatnim czasie mowa nienawiści stała się normą w przestrzeni publicznej. Trzeba dać temu odpór, powiedzieć wyraźnie, że nie ma zgody na przemoc i dyskryminację. Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa, którzy są częścią wspólnoty LGBT mają się prawo czuć bezpiecznie. Chcemy dać sygnał, że nasze miasto jest strefą wolną od nienawiści - tłumaczy Nina Gabryś, krakowska radna, która jest przewodniczącą Rady ds. Równego Traktowania, powołanej przez prezydenta Jacka Majchrowskiego w maju 2019 roku.
Wieczór solidarności z osobami LGBT+ „Kraków wolny od nienawiści” odbędzie się w czwartek, 25 lipca o godz. 18.30 w sali im. Juliusza Lea Urzędu Miasta Krakowa. Podczas spotkania odbędzie się wystawa zdjęć z krakowskich Marszów Równości, autorstwa Agnieszki Fiejki. Nina Gabryś zachęca też do wysyłania własnych zdjęć z wydarzeń LGBT.
Polecany artykuł: