Lekarz nadużywał leków w trakcie pracy na szpitalnym SORze?

i

Autor: fernandozniminaicela/ Pixaby Lekarz nadużywał leków w trakcie pracy na szpitalnym SORze?

Wstrząsające

Lekarz nadużywał leków w trakcie pracy na szpitalnym SORze?

Prokuratura wciąż bada sprawę znikających ampułek z lekami narkotycznymi i lekarza, który w trakcie pracy na SORze, przyjmował leki i kroplówkę w trakcie pracy. A także dopisywania w kartach pacjentów leków, których nie dostawali. Według informacji TVN24.pl - lekarz miał przyjmować opioidy w trakcie pracy.

Znikających ampułek z lekami narkotycznymi i lekarza, który w trakcie pracy na SORze, przyjmował leki i kroplówkę w trakcie pracy.To wszystko miało się dziać na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Sprawę bada prokuratura, a lekarz jakiś czas temu złożył wypowiedzenie i nie pracuje już w tej placówce.

Pierwsza o sprawie poinformowała stacja TVN. To właśnie w reportażu telewizyjnym w kwietniu po raz pierwszy poruszono sprawę znikających ampułek z lekami narkotycznymi oraz dopisywania w kartach pacjentom leków, których nie otrzymali. Lekarz pracujący na SORze miał też przyjmować silne opioidy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Lekarz wypowiedzenie złożył 8 maja. Dokładnie tego dnia doszło do przeszukania w mieszkaniu osoby, która występuje w tej sprawie - informuje TVN24.pl. W trakcie tych czynności śledczych zabezpieczono nośniki elektroniczne, a w szpitalu dokumentacje medyczną obrotu środkami przeciwbólowymi. Wszystko w ramach śledztwa prowadzonego w związku z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokuratura wszczęła to postępowanie po emisji reportażu w telewizji.

Dyrektor szpitala, w rozmowie z dziennikarzem zapewniał, że nie wiedział o uzależnieniu lekarza. Zaprzeczył również, że miał wiedzę, o tym, co działo się w szpitalu. Innego zdania jest wicedyrektorka szpitala, która w rozmowie z TVN, przyznał, że dyrektor wiedział. Jak ustalił TVN w ciągu dwóch tygodni ginęło około 18 ampułek morfin, fentanylu, i oksykodonu. Dyrektor szpitala przeprowadził kontrolę, ale nic nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Żeromskiego jest też wiceprezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Dlatego ze względu na konflikt interesów, okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej wystąpił z wnioskiem o wyznaczenie do prowadzenia sprawy innego rzecznika, spoza regionu.

Postępowanie wszczął rónież rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy w Krakowie.

Bielsko-Biała Wyrok w sprawie lekarza, który potrącił człowieka na pasach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają