Ponad 25.000.000 złotych. Taka suma trafiła w tym roku do małopolskiego oddziału PFRON. Kwota jest rekordowa w skali kraju. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację 70 projektów. Organizacje, które będą składać wnioski o dofinansowanie, będą też musiały w nich napisać na co potrzebują pieniędzy.
- Jeżeli na przykład to są wyjazdy na basen, to jest rehabilitant, który przychodzi i odbywa sesje rehabilitacyjne, to jest psychoterapeuta, oni sami sobie dookreślają co jest związane z ich potrzebami, jak najlepiej na te potrzeby odpowiadać, i my tutaj absolutnie w to nie ingerujemy - mówi Dyrektorka małopolskiego PFRON'u Marta Mordarska.
Czytaj też >>> Zamiast Teneryfy koczowanie na lotnisku. Turyści oszukani przez pseudobiuro podróży
Pieniądze są potrzebne na wszystko, co podkreśla Teresa Jaros-Ligaszewska Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo "Nadzieja".
- Te formy wsparcia jakie my realizujemy obejmują zarówno terapię zajęciową, edukację ustawiczną, pracę z logopedą, pracę z psychologiem, z olinofenopedagogiem, hipoterapie, dogoterapie - mówi.
Pierwsze dofinansowania zostały już przekazane do Koła Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu.
Posłuchaj naszego materiału: