Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z języka polskiego znajdziesz w galerii poniżej. Publikujemy arkusze CKE, sugerowane odpowiedzi oraz treść wszystkich pytań i zadań z matury 2022 z języka polskiego (4.05.2022, godz. 9.00). KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!
Czy cierpienie umożliwia osiągnięcie celu? Czy cierpienie uszlachetnia? Takie pytania coraz częściej są wyszukiwane w sieci. To nie przypadek. Internetowa plotka głosi, że właśnie motyw cierpienia pojawi się na maturze 2022 z języka polskiego. Czy to możliwe?
Motyw cierpienia na maturze 2022 z polskiego jest możliwy, ale to nie jest „pewniak”, a jedynie możliwy przeciek. Czy cierpienie umożliwia osiągnięcie celu? Czy cierpienie uszlachetnia? Internauci na potęgę wyszukują te zapytania, spodziewając się, że pojawią się w temacie wypracowań na maturze z polskiego. Jakie są inne popularne wyszukiwania na maturę 2022?
Motyw cierpienia na maturze 2022: Czy cierpienie umożliwia osiągnięcie celu? Czy cierpienie uszlachetnia? Wielu maturzystów wierzy, że taki temat pojawi się na wypracowaniu z polskiego na maturze 2022. Inni są sceptyczni, nie wierzą w przecieki, a jeszcze inni podkreślają, że podobny motyw pojawiał się już wcześniej na egzaminach poprawkowych i próbnych. Czy to oznacza, że nie pojawi się teraz?
Motyw cierpienia jest jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w sieci na chwilę przed maturą 2022. Podobną popularność mają „Dziady” i „Pan Tadeusz”. Internauci podejrzewają, że – jak głosi jeden z potencjalnych przecieków – pojawi się motyw dworku, miłości do ojczyzny albo pytanie: tradycja czy nowoczesność.
Maturzyści poznają temat swoich wypracowań o godz. 9.00, rozpoczynając maturę 2022 z języka polskiego.
Matura 2022: Polski. Dziady Adama Mickiewicza na polskim
„Dziady” Adama Mickiewicza to jedna z lektur najcześciej przywoływanych przez internetów w kontekście motywu cierpienia. Czy „Dziady” pojawią się na maturze? Gdyby decydowała o tym częstotliwość internetowych wyszukań, to bez wątpienia by tak było. „Dziady” są w sieci równie popularne, jak „Pan Tadeusz”, którego co roku spodziewają się i obawiają na maturze uczniowie, absolwenci szkół średnich.