Maturę próbną CKE z matematyki większość uczniów napisze w środę (14 grudnia 2022 r.). Egzamin na poziomie podstawowym powinien się rozpocząć o godzinie 9:00. Co roku matematyka wywołuje sporo stresu wśród zdających. Uczniowie poszukują różnych sposobów na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku. Niezależnie od tego, czy jest to matura próbna z matematyki, czy "egzamin główny", każdy chce wypaść jak najlepiej.
Matura próbna CKE. Przecieki z matematyki poszukiwane. Czy są w internecie?
14 grudnia uczniowie podejdą do testu diagnostycznego z matematyki, który jest kolejnym etapem przygotowania do egzaminu maturalnego w formule 2023. Dla wielu matematyka jest bardzo trudnym elementem matury i w związku z tym, na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem egzaminu trwa poszukiwanie przecieków. Czy będzie funkcja kwadratowa? Co z równaniami, ciągami i logarytmami? Takie pytania regularnie pojawiają się chociażby w mediach społecznościowych. Warto to jednoznacznie podkreślić - treści zadań nie poznamy przed rozpoczęciem matury próbnej.
- Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, odpowiednio o godz. 9:00 oraz 14:00 (zgodnie z harmonogramem), tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym absolwentom oraz uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyćw diagnozie w szkole - czytamy w komunikacie CKE.
Przedstawiciele CKE zachęcają do skorzystania z materiałów, umieszczonych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Są tam m.in. zbiory zadań z matematyki, arkusze diagnostyczne z września 2022 r. (również z matematyki), przykładowe arkusze egzaminacyjne oraz informatory. Na pewno warto również przejrzeć testy z minionych lat. Jeden z takich arkuszy prezentujemy w galerii pod tekstem! Zachęcamy również do rozwiązania quizu!
Oszuści oferują przecieki z matematyki. Maturzyści - uważajcie!
Jak co roku, przed każdym ważnym egzaminem nie brakuje takich, którzy chcą zarobić na niewiedzy i naiwności zestresowanych uczniów. Po internecie będą krążyć oferty rzekomych przecieków maturalnych. Nierzadko oszuści proszą o dostęp do ważnych danych lub żądają konkretnych pieniędzy za swoje "usługi". Pod żadnym pozorem nie udostępniajcie im haseł do kont i nie przelewajcie pieniędzy!
Najważniejsze informacje dotyczące matury próbnej, a wiosną również matury "głównej" będziemy przekazywać w lokalnych oddziałach "Super Expressu". Na bieżąco analizujemy również komentarze uczniów i informujemy o ew. problemach, związanych z egzaminem. Bądźcie z nami!