Matura próbna: Operon 2021. Co będzie na matematyce? To trzeba wiedzieć przed egzaminem 23.11.2021
Matura próbna z Operonem. Jakie zadania będą na matematyce? To jedno z ważniejszych pytań, jakim w ostatnim czasie zaprzątają sobie głowę uczniowie, którzy przystąpią do próbnego egzaminu. Egzamin z matematyki zaplanowano na 23 listopada. To będzie drugi dzień zmagań z arkuszami (w poniedziałek, 22 listopada odbędzie się matura próbna z Operonem z języka polskiego). W środę, 24 listopada uczniowie przystąpią do próbnego egzaminu z języka angielskiego i języka niemieckiego, a w czwartek, 25 listopada z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym (biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
Próbna matura z matematyki rozpocznie się o godz. 9.00 (poziom podstawowy) i potrwa 170 minut, natomiast o godz. 14.00 odbędzie się próbny egzamin na poziomie rozszerzonym (180 minut).
Matura próbna: Operon 2021
Próbna matura z Operonem stanowi dla uczniów ważny egzamin, ponieważ będą mogli zmierzyć się z arkuszami, tak jak na prawdziwej maturze, a dzięki temu sprawdzić, jakie jeszcze mają braki, których zadań nie potrafią rozwiązać, które działy trzeba jeszcze przerobić. Sporo szkół decyduje się na to, by uczniowie przyszli ubrani w eleganckie stroje, losowali miejsca, a także wyłączyli komórki - zupełnie jak na prawdziwej maturze z matematyki. Dzięki temu mogą oswoić się z egzaminem.
Co będzie na matematyce? Operon 2021
Wciąż jest czas na szybkie powtórki z matematyki. Jakie zadania znajdą się w arkuszu Operonu? Czy są jakieś pewniaki, które na pewno będą na próbnej maturze? Zadań, które znajdą się w arkuszu nie znajdziemy wcześniej w internecie, ponieważ ich treść jest tajemnicą, tak jak przy "prawdziwej" maturze i arkuszach CKE. Treść zadań z matematyki poznają uczniowie oraz nauczyciele dopiero 23 listopada o godz. 9.00. Warto jednak pamiętać, że matura próbna z Operonem będzie zawierać pytania i zadania skonstruowane tak, jak na egzaminie maturalnym z matematyki. Warto więc zrobić sobie szybką powtórkę z najważniejszych działów matematyki oraz przypomnieć sobie schematy zadań z arkuszy maturalnych poprzednich lat.