Miszalski wezwał wojsko na pomoc! Wysłał pismo do ministra obrony

i

Autor: RKozanecki/cc0/pixabay Żołnierze / zdjęcie ilustracyjne

Żołnierze pomogą?

Miszalski wezwał wojsko na pomoc! Wysłał pismo do ministra obrony

2025-01-24 8:17

Prezydent Krakowa poprosił o pomoc polską armię. Aleksander Miszalski chciałby, żeby żołnierze uczestniczyli w budowie mostu tymczasowego działającego w czasie remontu mostu Grunwaldzkiego. Pismo w tej sprawie zostało wysłane do ministra obrony narodowej. Przypomnijmy, że most Grunwaldzki ma zostać wyremontowany, ale ostatecznie zastąpi go nowocześniejsza przeprawa.

Żołnierze pomogą zbudować most tymczasowy? Miszalski prosi wojsko o pomoc

Kraków liczy na pomoc żołnierzy. Aleksander Miszalski wysłał do ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza pismo w sprawie pomocy przy montażu mostu tymczasowego na czas remontu mostu Grunwaldzkiego. Armia jeszcze nie odpowiedziała na wniosek prezydenta Krakowa. Z informacji magistratu wynika, że miasto czeka na analizę możliwości technicznych, którą mają przeprowadzić wojska inżynieryjne.

Remonty są konieczne. Most Grunwaldzki jest dziś w fatalnym stanie. Szukamy rozwiązania, które pozwoli przeprowadzić remont jak najmniej dotkliwie dla mieszkańców. Prace koncepcyjne trwają od dłuższego czasu – poinformował prezydent Aleksander Miszalski.

Najpierw remont, później rozbiórka. Los mostu Grunwaldzkiego jest przesądzony

Remont mostu Grunwaldzkiego na dłuższą metę nie uratuje przeprawy. Eksperci z Politechniki Krakowskiej ocenili, że obiekt może bezpiecznie funkcjonować tylko do 2038 r. W związku z tym krakowski samorząd planuje najpierw remont, a później zburzenie mostu Grunwaldzkiego. Zastąpi go nowocześniejsza przeprawa. Utrudnienia związane z remontem mostu potrwają około 8 miesięcy. 

- Most Grunwaldzki mimo planowanego remontu nie jest konstrukcją docelową. W perspektywie 2038 roku planuje się jego rozbiórkę i budowę nowoczesnej przeprawy, która sprosta wymaganiom dynamicznie rozwijającego się miasta. Nowy most ma być dostosowany zarówno do intensywnego ruchu komunikacji miejskiej, jak i potrzeb pieszych oraz rowerzystów - wyjaśnia magistrat.

Czytaj więcej o polskim samorządzie w serwisie Polski Samorząd.

Wizyta króla Karola III w Krakowie w 2008 r.

Kraków: ferie w mieście
Super Express Google News
Autor:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki