Co jest ważne przy wyborze studiów?

i

Autor: WSEI Co jest ważne przy wyborze studiów?

Myślisz o studiach w Krakowie? 5 rzeczy, o których MUSISZ wiedzieć!

2017-06-04 12:14

Wybór uczelni i kierunku studiów to nie lada wyzwanie. Czy wiesz, jak sprawić, żeby studia były pasjonujące, a po ich ukończeniu nie było problemów ze znalezieniem pracy?​ Na te i inne pytania odpowiada Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie. 

Od tego wyboru często zależy Twoje życie zawodowe. Jaki kierunek studiów w Krakowie wybrać? Na którą uczelnię się zdecydować? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Dziś przedstawiamy 5 punktów, które warto wziąć pod uwagę.

1. Poziom kształcenia

Czas skończyć z mitem, że studia polegają jedynie na odhaczaniu kolejnych semestrów. Na pewno im więcej się w ich czasie nauczysz, tym łatwiejszy będzie Twój start w życie zawodowe. Dlatego przy wyborze uczelni wyższej zwróć uwagę na jej renomę. Sprawdź od kiedy dana szkoła istnieje, co sądzą o niej jej absolwenci i jak oceniła ją Polska Komisja Akredytacyjna.

2. Współpraca z przyszłymi pracodawcami

Nie chcesz, aby w przyszłości Twój dyplom wylądował w szufladzie, podczas gdy Ty będziesz pracował w zawodzie innym niż wyuczony? Sprawdź na jakie zawody będzie zapotrzebowanie. Trendy i raporty wskazują, że dla informatyków, marketingowców i absolwentów finansów praca zawsze się znajdzie. Sprawdź też, czy uczelnia już w czasie studiów oferuje możliwość zdobycia doświadczenia najlepiej dzięki współpracy z potencjalnymi pracodawcami. 


- Nasza uczelnia stworzyła własne otoczenie biznesowe. Strategicznym partnerem kierunku Informatyka jest firma Microsoft. Studenci realizują kursy IT dostosowane do międzynarodowych standardów, po których mają możliwość zdawania egzaminów Microsoft MOS/MTA/MCP. Dzięki temu są świetnie przygotowani do pracy. Z kolei partnerem merytorycznym kierunku Zarządzanie jest Cap Gemini oraz szereg innych firm, które opiniują nasze programy nauczania, użyczają nam swoich trenerów praktyków, a następnie zatrudniają naszych absolwentów” - mówi dr Katarzyna Kowalska – Jarnot, prorektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. 

3. Siatka godzin

Wiele uczelni oferuje naukę na tym samym kierunku. Tym, co je od siebie różni, jest program. Warto jeszcze przed rekrutacją sprawdzić siatkę godzin na danym kierunku. Istotnym jest, czy program zawiera zajęcia praktyczne i związane z kierunkiem. Nie bez znaczenia jest też, kto będzie przekazywał wiedzę. Czy będą to praktycy czy teoretycy? To szczególnie ważne w przypadku kierunków związanych z IT, czy marketingiem. Sprawdźmy też wyposażenie pracowni. Na WSEI znajdziesz świetnie wyposażone pracownie komputerowe, ale też  strefę coworkingu, w której można pracować, napić się kawy i podzielić pomysłami. A jeśli chcesz w czasie studiów kształcić się też za granicą, sprawdź, czy uczelnia uczestniczy w programie Erasmus. 

4. Wysokość czesnego 

Jak pokazują statystyki, w Polsce za naukę płaci ponad połowa studentów. Wysokość czesnego może się jednak znacząco różnić. Wiele uczelni oferuje wysokie stypendia dla dobrych i wybitnych studentów. Ich wysokość często pokrywa wydatki. Na WSEI możesz otrzymać liczne ulgi, a najlepsi maturzyści mogą studiować zupełnie za darmo - dzięki Programowi Wysokie Loty: http://www.wsei.edu.pl/program-wysokie-loty#regulamin. 

Co jest ważne przy wyborze studiów?

i

Autor: mat. prasowe Co jest ważne przy wyborze studiów?

5. Udogodnienia

Istotną rolę odgrywa lokalizacja uczelni. Pamiętaj, że będziesz pojawiać się na niej niemal codziennie. Dobrze, gdyby nieopodal znajdowały się też miejsca, gdzie w czasie przerwy między zajęciami można wyskoczyć na szybki lunch. WSEI na przykład mieści się zaledwie 500 metrów od Rynku Głównego.


Wizyty na uczelni wiążą się nie tylko z obecnością na zajęciach, ale także koniecznością uzyskania wpisów do indeksu. Dobrze, jeśli szkoła posiada wirtualny dziekanat i wirtualne platformy komunikacji wewnętrznej. To pozwala zaoszczędzić studiującym sporo czasu i nerwów. 

Co jest ważne przy wyborze studiów?

i

Autor: WSEI Co jest ważne przy wyborze studiów?

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają