Na złość żonie powiadomił o próbie samobójczej. Znaleźli go w barze

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Za bezpodstawne wezwanie policji lekkomyślny 44-latek otrzymał mandat w wysokości 500 złotych / zdjęcie ilustracyjne.

Bez powodu wezwał policję

Na złość żonie powiadomił o próbie samobójczej. Znaleźli go w barze

2022-12-05 18:08

Straszył, że popełni samobójstwo, a tymczasem wyszedł do baru, by raczyć się alkoholem. 44-letni mieszkaniec gminy Kościelisko w rozmowie z policjantami przyznał, że bezpodstawnie wezwał mundurowych, ponieważ... chciał zrobić na złość żonie, z którą wcześniej się pokłócił. Za lekkomyślne zachowanie zapłaci 500 złotych.

Na złość żonie zgłosił próbę samobójczą, a później poszedł do baru

Wyjątkową lekkomyślnością wykazał się 44-letni mieszkaniec gminy Kościelisko, który zadzwonił na policję z informacją, że nie daje sobie rady z problemami i planuje popełnienie samobójstwa. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali żonę mężczyzny, która wytłumaczyła im, że chwilę wcześniej pokłóciła się z mężem. Zaprzeczyła również, by jej małżonek zdradzał objawy depresji. Jego problemem było natomiast nadużywanie alkoholu. Skierowani przez kobietę policjanci udali się do baru, gdzie spotkali sprawcę zamieszania. Oczywiście nic mu nie dolegało, dlatego jego wezwanie zostało uznane za bezpodstawne. Na mężczyznę mundurowi nałożyli mandat w wysokości 500 złotych.

Funkcjonariusze przypominają, że osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają policję, popełniają wykroczenie z art. 66. § 1 kodeksu wykroczeń – „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają