Niemal 100-letnia krakowianka miała brać udział w policyjnej akcji. Połasiła się na nagrodę

i

Autor: Nawalescape/cc0/pixabay Seniorka przekazała oszustom kosztowności, które błyskawicznie zniknęły / zdjęcie ilustracyjne.

Niemal 100-letnia krakowianka miała brać udział w policyjnej akcji. Połasiła się na nagrodę

2022-05-28 14:43

Wiek nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem, pozwalającym uniknąć działania oszustów. Przekonała się o tym 95-letnia krakowianka, która przez własną naiwność straciła biżuterię i gotówkę. Seniorka uwierzyła, że ma brać udział w policyjnej akcji, tymczasem dała się nabrać w dziecinny sposób.

Niemal 100-letnia krakowianka miała brać udział w policyjnej akcji. Połasiła się na nagrodę

Telefon z informacją o rzekomej akcji policyjnej, który otrzymała 95-letnia krakowianka okazał się oczywiście oszustwemSeniorka uwierzyła jednak w zmyśloną historię o tym, że funkcjonariusze zaangażowali ją do prowadzonej przez siebie sprawy, mającej na celu wyeliminowanie grasującego w okolicy złodzieja. Dodatkową zachętą dla kobiety miała być nagroda finansowa w wysokości 5 tysięcy złotych. 95-latka dała się skusić i postąpiła dokładnie tak, jak chcieli oszuści.

Spakowała swe pieniądze oraz złoto do woreczka i położyła na wycieraczce mieszkania. Gdy to uczyniła, rozmówca się rozłączył. Wtedy kobieta otworzyła drzwi i zobaczyła, że jej pieniądze i biżuteria zniknęły. Sprawą zajmują się teraz prawdziwa policja.

PRZECZYTAJ: Uciął sobie palce szlifierką! Makabryczny wypadek w Nowym Targu

Jak nie paść ofiarom oszustów? Policja przygotowała poradnik z zasadami, których należy przestrzegać:

  • Nigdy nie udzielaj przez telefon informacji jaką ilość pieniędzy posiadasz w domu, bądź na koncie bankowym.
  • Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
  • Nie ulegaj presji jaką wywiera telefoniczny rozmówca
  • Poinformuj policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (rozłączając poprzednią rozmowę).
  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, „akcjach policyjnych”. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

ZOBACZ: Koniec darmowej komunikacji dla uchodźców z Ukrainy. Od kiedy będą płacić za przejazdy?

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki