Nowa siedziba Komisariatu V w Krakowie

i

Autor: Art Service

Policja

Policjanci w Krakowie mają nowy "dom". Dawna siedziba wyglądała jak rudera

Rudera, w której mieścił się do tej pory Komisariat V w Krakowie, została zamknięta. Policjanci przenieśli się do nowej siedziby na Ruczaju. Nowy budynek jest okazały, ma ciekawą bryłę i znajduje się tuż przy pętli tramwajowo–autobusowej Czerwone Maki.

Super Express Google News
Autor:
Nowy posterunek policji w Krakowie

Kraków. Nowa siedziba komisariatu. Prezydent miasta na otwarciu

Stara siedziba Komisariatu Policji V przy ul. Zamoyskiego była od dawna w opłakanym stanie. Podczas gdy nowa siedziba się budowała, pracownicy odliczali dni do momentu, kiedy się do niej wprowadzą. Aż wreszcie, stało się! W ubiegłym tygodniu posterunek na Starym Podgórzu oficjalnie przestał istnieć, a nowy zaczął działać. Znajduje się tuż przy pętli Maki Czerwone, przy ul. Inspektora Marka Woźniczki 2.

Oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek (27 lutego). W wydarzeniu udział wzięli m.in. prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, Dyrektor Biura Wojewody, Komendant Wojewódzki Policji Krakowie wraz ze swoimi zastępcami, a także kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, kierownictwo Komisariatu Policji V w Krakowie oraz zaproszeni goście.

Budowa komisariatu kosztowała 27 milionów złotych. Ma trzy kondygnacje i 1500 metrów kwadratowych powierzchni, parking podziemny a nawet stanowisko do mycia pojazdów. 

CZYTAJ TEŻ: Policjant z Mazur pomógł kobiecie w Teksasie. Wystarczył mu telefon!

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki