Praca wakacyjna w 5 krokach

i

Autor: mat. prasowe Praca wakacyjna w 5 krokach

Praca wakacyjna w 5 krokach

2018-08-01 11:10

Dla większości osób wakacje to czas odpoczynku. Niektórzy jednak muszą lub chcą poświęcić te dwa miesiące na dodatkową pracę. Zdobyte w trakcie wakacji zatrudnienie z pewnością zaowocuje nie tylko dodatkową gotówką, ale także cennymi doświadczeniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stało się również niezapomnianą przygodą. Jak znaleźć wymarzoną pracę wakacyjną i nie zmarnować dni, na które tak długo czekaliśmy?  

Krok pierwszy. Podejmij decyzję, dotyczącą rodzaju pracy, którą chciałbyś wykonywać. Gotowanie, zdolności organizatorskie, może dodatkowe umiejętności? Przy wyborze pracy wakacyjnej nie musisz kierować się rodzajem szkoły, czy wykształceniem, które nabywasz. Wybierz pracę, która będzie Ci sprawiała przyjemność. Praca wakacyjna najczęściej ma formę sezonową i nieco inny charakter niż praca na stałe. Związana jest zwykle z pracą w lokalach gastronomicznych, prowadzeniem imprez, animacji lub sezonowym zbiorem owoców.

Krok drugi. Szukaj pracy przez Internet. Szukając pracy na portalach internetowych, zaznacz, że szukasz zatrudnienia na okres wakacyjny np. jedno lub dwumiesięczny. Możesz również wpisać w wyszukiwarce „praca na wakacje”. Taką możliwość daje portal Pracuj.pl. Dzięki niemu masz szanse nie tylko szukać, ale także zostać znalezionym przez potencjalnych pracodawców. Dodatkowo możesz przeglądać oferty pracy nawet z odległych rejonów, bez konieczności stawiania się tam wcześniej.

Szukaj pracy przez internet

i

Autor: mat. prasowe Szukaj pracy przez internet

Krok trzeci. Przygotuj CV. Gdy już wybierzesz interesujące Cię oferty pracy, czas na przygotowanie odpowiedniego CV. Z pewnością jesteś jeszcze młodą i niedoświadczoną osobą. Nie przejmuj się, pracodawcy mają świadomość, że właśnie tacy pracownicy się do nich zgłoszą. Musisz się jedynie wyróżnić. Twoimi dobrymi stronami mogą być ukończone kursy, szkolenia, zdobyte certyfikaty oraz wszystkie podjęte wcześniej formy zatrudnienia. Nie bez znaczenia jest również znajomość języków obcych, zwłaszcza gdy szukasz pracy za granicą.

Krok czwarty. Na zastępstwo. Sezon wakacyjny to czas wyjazdów. Właśnie wtedy wszyscy pracownicy planują urlopy i kolejno opuszczają miejsca pracy. W dużych firmach mogą z tego powodu pojawiać się przestoje i zaległości. Jeśli interesuje Cię praca w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, to zapytaj wśród znajomych, czy przypadkiem w ich firmach nie potrzeba kogoś na zastępstwo w sezonie wakacyjnym. W ten sam sposób możesz szukać pracy w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz frazę „praca na zastępstwo wakacje”.

Co należy wpisać w CV?

i

Autor: mat. prasowe Co należy wpisać w CV?

Krok piąty. Pytaj, zanim podejmiesz. Rozmawiając z pracodawcą nie zapomnij o tym, że Ty także masz prawo do zadawania pytań. Im więcej informacji uzyskasz na rozmowie kwalifikacyjnej, tym mniejsze szanse, że wakacyjna praca przerodzi się w wakacyjną porażkę. O co warto zapytać? Przede wszystkim o formę zatrudnienia, składki, umowę, czas pracy, nadgodziny, dni wolne, no i oczywiście wynagrodzenie. Podejmując pracę sezonową warto również zwrócić uwagę na zakres obowiązków. Bardzo często dochodzi bowiem do sytuacji, że pracownicy wykonują czynności nienależące do ich obowiązków z uwagi na brak dodatkowych rąk do pracy.

Artykuł powstał we współpracy z Pracuj.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają