Pracownia ma pozwolić na precyzyjnie, szybkie i skuteczne analizowanie śladów przestępstw. Umożliwi też współpraca z innymi laboratoriami kryminalistycznymi w Europie i na świecie.
Polecany artykuł:
- Na miejscu zdarzenia spotykamy się z przedmiotami, na których ślady linii papilarnych najczęściej nie są widoczne, ponieważ są naniesione substancją potowo-tłuszczową. I teraz w warunkach laboratoryjnych jesteśmy w stanie ujawnić te ślady przy pomocy tych nowoczesnych urządzeń i przy zastosowaniu zaawansowanych metod chemicznych - tłumaczy nadkom. Władysław Wojtyczka.
Pracownia jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, w tym komorę cyjanoakrylową. To miejsce, w którym będą pracować eksperci Laboratorium Kryminalistycznego, identyfikując ślady daktyloskopijne ujawniane przez policjantów w miejscach zdarzeń kryminalnych.
Pracownię odwiedziła Kasia Zykubek, reporterka Radia ESKA:
Tylko w ubiegłym roku eksperci krakowskiej pracowni daktyloskopii wydali 731 opinii do różnych postępowań karnych. Ekspertyzie poddano 5867 śladów zabezpieczonych na miejscach zdarzeń kryminalnych, a całe laboratorium wykonało 7114 ekspertyz.
Posłuchaj materiału Kasi Zykubek: