Spór o walizkę przed lotem do Krakowa. Pasażer oburzony na pracownika

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock (2) Spór o walizkę przed lotem do Krakowa. Pasażer oburzony na pracownika.

Incydent na lotnisku

Ryanair naliczył dodatkową opłatę za walizkę. Afera na lotnisku przed lotem do Krakowa

2024-10-20 12:04

Brytyjskie media zainteresowały się historią pasażera lecącego do Krakowa liniami Ryanair. Mężczyzna, który od trzech lat używa tej samej walizki na różnych trasach, dotychczas nie napotykał trudności. Jednak podczas lotu do Krakowa nagle okazało się, że jego bagaż przekracza dopuszczalne wymiary. Przedstawiciele linii lotniczej tłumaczą, że naliczenie opłaty dodatkowej było konieczne.

Pasażer kontra Ryanair. Poszło o walizkę

Oburzony pasażer narzeka, że pracownik Ryanair zachował się opryskliwie i nadgorliwie, a sama opłata była niezgodna z informacją, podaną na stronie internetowej przewoźnika. Niepocieszony pasażer zwrócił uwagę, że w ramach zakupionego pakietu priorytetowego miał prawo do przewiezienia 10-kilogramowego bagażu kabinowego i małej torby.

Ryanair tłumaczył, że walizka niezadowolonego pasażera przekraczała dozwolone wymiary (55 cm x 40 cm x 20 cm), co zostało "prawidłowo zauważone" przez obsługę. Linie lotnicze podkreślają, że bagaż pasażera był za duży, stąd wymagana standardowa opłaty w kwocie 75 funtów.

Pasażer uważa, że został wprowadzony w błąd. Na stronie internetowej przewoźnika widniała informacja, że opłata powinna go kosztować 28 funtów. Tymczasem, z jego konta zniknęło 75 funtów.

Oburzony pasażer napisał skargę

Skończyło się na tym, że pasażer napisał skargę do Ryanair. Co więcej, odpowiedź przewoźnika miała go bardzo rozczarować. – Wysłali mi odpowiedź, w której jedynie potwierdzono, ile musiałem zapłacić. Ale przecież to nie o to pytałem – mówi pasażer, cytowany przez portal o2.pl. Mężczyzna dodał również, że z tą samą walizką nie miał problemów w czasie kwietniowego lotu z Ryanair.

Redakcja "Super Expressu" poprosiła przedstawicieli spółki Ryanair o komentarz w sprawie lotu do Krakowa z 4 października. Poniżej stanowisko przewoźnika.

Bagaż tego pasażera przekraczał wymiary dozwolone dla bagażu podręcznego o wadze 10 kg i słusznie miał obowiązek uiszczenia standardowej opłaty za bagaż przy bramce w wysokości 75 funtów brytyjskich za wniesienie na pokład bagażu podręcznego o wadze 10 kg.

Sonda
Jak często latasz samolotem?
G.SCHETYNA: CPK? POTRZEBNE JEST DUŻE LOTNISKO
O terapeutycznej mocy... latania. DROGOWSKAZY
Polki i Polacy mają wspaniałą historię związaną z lotnictwem i spektakularne sukcesy pilotek oraz pilotów. Samoloty, śmigłowce i szybowce cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju. Wiele osób marzy o przestworzach i namiastce wolności jaką daje latanie. Co ciekawe, szybowanie może działać na człowieka wręcz terapeutycznie, pozwalając mu oderwać się od przyziemnych trosk i uporządkować myśli podczas lotu. Lotnictwo ciągle jeszcze jest zdominowane przez mężczyzn, ale kobiety także mają na swoim koncie wspaniałe sukcesy za sterami szybowców lub samolotów. Jak rozpocząć życiową przygodę z lotnictwem? O tym między innymi w tym programie.Gościem Michała Poklękowskiego jest Marta Biała, młoda, ambitna, stale rozwijająca się szybowniczka i dziennikarka sportowa, której celem jest promocja lotnictwa. Marta jest laureatką Ogólnopolskiego Plebiscytu Lotniczego „Cumulusy”, jako promotor lotnictwa.
Drogowskazy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają