Spór o walizkę przed lotem do Krakowa. Pasażer oburzony na pracownika

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock (2) Spór o walizkę przed lotem do Krakowa. Pasażer oburzony na pracownika.

Incydent na lotnisku

Ryanair naliczył dodatkową opłatę za walizkę. Afera na lotnisku przed lotem do Krakowa

2024-10-25 6:09

Brytyjskie media zainteresowały się historią pasażera, lecącego do Krakowa liniami Ryanair. Pasażer, który - jak twierdzi - od trzech lat używa tej samej walizki na różnych lotach, dotąd podróżował z nią bez komplikacji. Podczas lotu do Krakowa nagle okazało się, że jest za duża.

Pasażer kontra Ryanair. Poszło o walizkę

Oburzony pasażer narzeka, że pracownik Ryanair zachował się opryskliwie i nadgorliwie, a sama opłata była niezgodna z informacją, podaną na stronie internetowej przewoźnika. Niepocieszony pasażer zwrócił uwagę, że w ramach zakupionego pakietu priorytetowego miał prawo do przewiezienia 10-kilogramowego bagażu kabinowego i małej torby.

Ryanair tłumaczył, że walizka niezadowolonego pasażera przekraczała dozwolone wymiary (55 cm x 40 cm x 20 cm), co zostało "prawidłowo zauważone" przez obsługę. Linie lotnicze podkreślają, że bagaż pasażera był za duży, stąd wymagana standardowa opłaty w kwocie 75 funtów.

Pasażer uważa, że został wprowadzony w błąd. Na stronie internetowej przewoźnika widniała informacja, że opłata powinna go kosztować 28 funtów. Tymczasem, z jego konta zniknęło 75 funtów.

Oburzony pasażer napisał skargę

Skończyło się na tym, że pasażer napisał skargę do Ryanair. Co więcej, odpowiedź przewoźnika miała go bardzo rozczarować. – Wysłali mi odpowiedź, w której jedynie potwierdzono, ile musiałem zapłacić. Ale przecież to nie o to pytałem – mówi pasażer, cytowany przez portal o2.pl. Mężczyzna dodał również, że z tą samą walizką nie miał problemów w czasie kwietniowego lotu z Ryanair.

Redakcja "Super Expressu" poprosiła przedstawicieli spółki Ryanair o komentarz w sprawie lotu do Krakowa z 4 października. Poniżej stanowisko przewoźnika.

Bagaż tego pasażera przekraczał wymiary dozwolone dla bagażu podręcznego o wadze 10 kg i słusznie miał obowiązek uiszczenia standardowej opłaty za bagaż przy bramce w wysokości 75 funtów brytyjskich za wniesienie na pokład bagażu podręcznego o wadze 10 kg.

Sonda
Jak często latasz samolotem?
G.SCHETYNA: CPK? POTRZEBNE JEST DUŻE LOTNISKO
O terapeutycznej mocy... latania. DROGOWSKAZY
Polki i Polacy mają wspaniałą historię związaną z lotnictwem i spektakularne sukcesy pilotek oraz pilotów. Samoloty, śmigłowce i szybowce cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju. Wiele osób marzy o przestworzach i namiastce wolności jaką daje latanie. Co ciekawe, szybowanie może działać na człowieka wręcz terapeutycznie, pozwalając mu oderwać się od przyziemnych trosk i uporządkować myśli podczas lotu. Lotnictwo ciągle jeszcze jest zdominowane przez mężczyzn, ale kobiety także mają na swoim koncie wspaniałe sukcesy za sterami szybowców lub samolotów. Jak rozpocząć życiową przygodę z lotnictwem? O tym między innymi w tym programie.Gościem Michała Poklękowskiego jest Marta Biała, młoda, ambitna, stale rozwijająca się szybowniczka i dziennikarka sportowa, której celem jest promocja lotnictwa. Marta jest laureatką Ogólnopolskiego Plebiscytu Lotniczego „Cumulusy”, jako promotor lotnictwa.
Drogowskazy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają