- W tym roku głosowanie na projekty zostało przeniesione na jesień, o co przez ostatnie lata postulowali mieszkańcy. Warto zainteresować się tym, jak dobrze napisać projekt, tak by przeszedł weryfikacje. Spodziewam się, że w tym roku mieszkańcy zgłoszą dużą liczbę propozycji - mówi Łukasz Maślona, radny i ambasador Budżetu Obywatelskiego.
W porównaniu do poprzednich edycji zmienił się także podział kwot w budżecie obywatelskim. W tym roku większością będą dysponowały dzielnice. - Projekty o charakterze dzielnicowym otrzymają 20 milionów do podziału na 18 dzielnic. Natomiast pozostałe 10 milionów przeznaczone zostaną na projekty ogólnomiejskie - mówi Matusz Płoskonka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych. Takie rozwiązanie ma zachęcić mieszkańców do licznych lokalnych inicjatyw.
Od tego roku w budżecie obywatelskim będą mogły głosować także osoby poniżej 16. roku życia, co nie było możliwe w latach poprzednich. Propozycje projektów można składać do końca maja. Głosowanie odbędzie się na przełomie września i października.