Zwolennicy PiS (5 radnych) oraz burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego z klubu PSL (6 radnych) mają w Radzie Miejskiej zdecydowaną większość. Z czterech niezależnych radnych jeden również podpisał się pod projektem. Łącznie w głosowaniu dziesięciu radnych było za przyjęciem uchwały, 3 przeciw, a 2 wtrzymało się od głosowania. Pod projektem podpisała się grupa kalwaryjskich radnych Prawa i Sprawiedliwości: Marcin Zadora, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, Jarosław Lenik, bracia Wiesław i Robert Rudeccy, ale również Łukasz Dragan, który w wyborach startował z listy "Niezależni Kalwaria".
Fragment rezolucji, która została przegłosowana przez Radę Miejską:
"W setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła li Honorowego Obywatela Miasta Kalwaria Zebrzydowska.
W roku 2020, w którym święty Jan Paweł li dekretem Ojca Świętego Franciszka został ustanowiony patronem Miasta Kalwaria Zebrzydowska. W roku Wielkiego Polaka - syna tej ziemi, wielkiego orędownika pokoju, dialogu, ekumenizmu i obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wierni jego nauczaniu, Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów agresji, atakowaniu Kościoła katolickiego, jego świątyń, bezczeszczenia pomników świętych oraz symboli narodowych, zakłócaniu mszy świętych w ramach jakichkolwiek protestów. Wszystkie wyżej wymienione zachowania nie znajdują akceptacji i wymagają potępienia.
Wzywamy do poszanowania tradycji i uczuć religijnych milionów Polaków .Jednocześnie wszystkie strony sporu zachęcamy do dialogu i przygotowania rozwiązań prawnych zgodnych z obowiązującą od 1997 roku Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej".
Znaczna część mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej nie jest zachwycona stanowiskiem Rady Miejskiej. Wielu uważa wręcz, że taki pomysł jest niemądry i jedyne co może on przynieść Kalwarii Zebrzydowskiej to, jak twierdzą, "wstyd na cały kraj".