Jak podkreśla radna - urzędy nie są łatwymi przestrzeniami nawet dla osób bez niepełnosprawności. Także tym bardziej warto pochylić się nad losem osób niewidomych.- Warto, żeby po takich budynkach każdy mógł się poruszać swobodnie. Chciałam na to zwrócić uwagę, że warto żeby takie tłumaczenia dla osób niewidomych i niedowidzących się pojawiły. Żeby powstały mapy i jakieś sposoby nawigacji, które ułatwiłyby im podróż po urzędzie i wydziałach - zauważa Nina Gabryś
Umieszczenie tabliczek to jedno. Drugą kwestią jest zachowanie pewnych standardów, dzięki którym tabliczki będą faktycznie służyły osobom niewidomym - Takie tabliczki muszą być umiejscowione tuż nad klamką. Po to, żeby osoba niewidoma, która dojdzie do drzwi i znajdzie klamkę bardzo szybko mogła też znaleźć informację co to jest za pokój - zauważa Aleksandra Okarmus, nauczycielka orientacji przestrzennej w ośrodku dla dzieci niewidomych i słabowidzących.
Jak podkreślają nauczyciele orientacji przestrzennej, należy też pamiętać że napis w alfabecie Brailla powinien być odpowiedniej wielkości, dzięki czemu będzie czytelny.