Skandaliczny wpis Barbary Nowak
Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? - napisała małopolska kurator oświaty. - Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?! - tak brzmi dalsza część wpisu (pisownia oryginalna).
- Gdzie tu niby jest propagowanie pedofilii? Na prawdę jest pani tak głupia, niedouczona? - odpowiada jeden z komentujących
Deklaracja LGBT Plus. Co to jest?
Łatwiej będzie znaleźć pracę, skorzystać z pomocy psychologa czy walczyć z dyskryminacją. Podpisanie pierwszej w Polsce deklaracji na rzecz społeczności LGBT+ przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego - to ma być szansa dla jej przedstawicieli, których w Warszawie może być nawet 200 tysięcy.
Polecany artykuł:
- To jest standard, który funkcjonuje w większości miast i krajów Unii Europejskiej. My jesteśmy zobowiązani do tego, żeby walczyć z dyskryminacją. W tej chwili siadamy nad konkretami, nad wcieleniem w życie tej strategii. Mamy ogóle hasła dotyczące, np. braku dyskryminacji w miejscu pracy. Te wszystkie zapisy tej karty muszą być wcielone w życie - tłumaczy Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Deklaracja zawiera dwanaście punktów dotyczących między innymi administracji, edukacji czy kultury i sportu, dzięki którym osoby LGBT+, których w Warszawie jest nawet 200 tysięcy, będą mogły łatwiej uczestniczyć w życiu miasta.
Czytaj także: Akcja służb przy bulwarach. Z Wisły wyłowiono mężczyznę
- W praktyce ma wpłynąć w ten sposób, że kiedy pojawią się te wszystkie instrumenty po stronie miasta, w wielu strefach życia będziemy mogli się poczuć bezpieczniej, np. będziemy mieć na wyciągnięcie ręki tęczową linię pomocową i przyjaciela po stronie miasta. Karta LGBT jest początkiem mówienia prawdy o tym, jak się nam żyje i naprawiania tej sytuacji - mówi Oktawiusz Chrzanowski, Stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza.
W planach są także zajęcia antydyskryminacyjne dla uczniów, otwarcie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ czy podpisanie Karty Różnorodności
w miejskich urzędach.
Koszt realizacji deklaracji nie jest jeszcze znany - według Trzaskowskiego będzie to "mniej w porównaniu w innymi punktami budżetu Warszawy".
Tematem zajęła się nasza reporterka Aleksandra Galant. Tekst: Adrianna Gorzka, Amadeusz Calik
POSŁUCHAJ:
LGBT+
Osoby LGBT+ to lesbijki geje, osoby bi, transseksualne i inne osoby nieheteronormatywne. Z badań wynika, że niemal 70 procent osób LGBT+ zetknęło się z przemocą, a mniej niż 4 procent powiadomiło policję. Prawie 70 procent młodzieży LGBT+ ma myśli samobójcze, a niemal połowa objawy depresji.