Burza magnetyczna na Słońcu
Burzę magnetyczną wywołały dziury koronalne, które pojawiły się na środku tarczy słonecznej. Jak informuje portal zmianysolarne.pl, to właśnie wiatr z tych dziur spowoduje burze geomagnetyczną, która swoją największą siłę powinna osiągnąć we wtorek wieczorem lub w nocy.
Czytaj też: Stalkował swoją byłą dziewczynę i groził jej śmiercią. 23-latek trafił do aresztu
Burza magnetyczna jest źródłem wiatru słonecznego o dużej prędkości, który powoduje nagłą zmianę magnetosfery Ziemi. Zjawisko może mieć duży wpływ na człowieka i urządzenia elektroniczne. Dlatego dziś lepiej nie przemęczać się i unikać stresów. Z powodu burzy magnetycznej możemy czuć się nieco rozdrażnieni i przemęczeni. Mogą także pojawić się problemy ze snem, bóle głowy, a także bóle mięśni i stawów.
Zjawisko może też mieć negatywny wpływ na urządzenia elektroniczne. Z powodu zakłóceń systemów telekomunikacyjnych i satelitarnych telefony komórkowe mogą mieć problemy z zasięgiem.
Przeczytaj również: Kraków: Brutalne pobicie przy ul. Stradomskiej. Włoch usłyszał zarzuty
Gdzie w Krakowie oglądać zorzę polarną?
Są jednak plusy tego zjawiska. Na niebie może bowiem pojawić się zorza polarna. Przy dobrych warunkach pogodowych również krakowianie będą mogli obejrzeć ją nawet bez specjalistycznego sprzętu. Żeby to zrobić, najlepiej wybrać się w miejsce położone z dala od źródeł światła: zabudowań, latarni ulicznych itp. W naszym regionie do obserwacji świetnie nada się np. kopiec Kraka, kopiec Wandy, kopiec Piłsudskiego, krakowskie Błonia, Ojców, lasek Wolski, a także łąki czy parki w samym Krakowie.
Czytaj też: Nastolatek zabłądził w drodze ze szkoły, bo rozładował mu się telefon
Zobacz TO WIDEO: