Nauka zdalna

i

Autor: Annie Spratt / Unsplash / zdjęcie ilustracyjne Nauka zdalna - czy wróci do szkół zimą?

Komunikat MEiN

Wróci nauka zdalna w szkołach?! MEiN ma jednoznaczny komunikat dla gmin. Rodzice komentują. "To zdarzało się już wcześniej"

2022-09-16 16:07

Czy powrót nauki zdalnej jest możliwy z powodu niskich temperatur w szkołach? Rodzice nie są tym zdziwieni, bowiem ze swojej młodości pamiętają, że takie sytuacje zdarzały się w przeszłości. Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało jednoznaczny komunikat na temat rzekomych zapowiedzi o wprowadzeniu nauki zdalnej z powodu wzrostu cen energii, braku opału, a co za tym idzie - niemożliwości dostatecznego ogrzania budynków. To ważny przekaz MEiN dla gmin! O co chodzi? Szczegóły w artykule.

Nauka zdalna a ogrzewanie szkół. MEiN zabiera głos

1 września 2022 roku wprowadzono przepisy dotyczące możliwości wprowadzenia nauki zdalnej. Przewidują one przejście na zdalne nauczanie w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa uczniów z powodów nadzwyczajnych. Wspomniane przepisy zrodziły jednak obawę rodziców co do powrotu do nauki zdalnej na przykład zimą, gdy temperatury w szkole będą za niskie. Może być to spowodowane kryzysem energetycznym i wysokimi kosztami ogrzewania budynków. Niepokój rodziców wzmaga fakt, że niektórzy z lat swojej młodości pamiętają czasy, gdy szkoły zamykano z powodu zimna. - To zdarzało się już wcześniej. Gdy ja chodziłam do szkoły, też odwoływano lekcje, bo w klasach było za zimno. Ale nie było wtedy nauki zdalnej. No i to było 20 lat temu! - wspomina Joanna, matka czwartoklasisty. - Co zrobimy z dziećmi zimą, gdy wprowadzą naukę zdalną, bo gminy nie będzie stać na ogrzanie budynku szkoły? - dopytuje na forum rodziców. Ministerstwo Edukacji i Nauki zabrało głos w sprawie i wystosowało stanowczy komunikat.

Przeczytaj koniecznie: Zmiany na maturze na niespotykaną skalę! Czarnek zapowiada pracę w grupach na egzaminie

Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?

Powrót nauki zdalnej. Ważny komunikat MEiN

MEiN stanowczo odniosło się do zapowiedzi o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach. Wystosowało ważny komunikat, szczególnie dla gmin, które są odpowiedzialne za ogrzanie szkół. Ministerstwo podkreśla, że przepisy wprowadzone od 1 września 2022 nie stanowi podstaw do rezygnacji z realizacji zadań własnych gminy, w szczególności z organizacji zaopatrzenia w ciepło jakiejkolwiek placówki edukacyjnej na obszarze gminy. - Nie widzimy przesłanek do tego, aby organy prowadzącego rezygnowały ze stacjonarnego funkcjonowania placówek w związku ze wzrostem cen energii czy brakiem opału - podkreśla MEiN. Ministerstwo podkreśliło także, że zaplanowano działania osłonowe dla jednostek samorządu terytorialnego w związku z kryzysem energetycznym. Ponadto, przewidziane jest również dodatkowe wsparcie. - Jednostki systemu oświaty otrzymają jednorazowy dodatek na pokrycie 40 proc. wzrostu kosztów ogrzewania za sezon za zakupiony: węgiel kamienny, brykiet, pelet zawierający co najmniej 85% węgla kamiennego, pelet drzewny, inny rodzaj biomasy, gaz skroplony LPG, olej opałowy, wykorzystywany do ogrzewania, w związku z wykonywaniem przez te podmioty ich działalności statutowej - podaje MEiN.

Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki