W sobotę po ekspozycji oprowadzać będzie jej kuratorka Danuta Godyń, a wieczorem na fasadzie budynku zaplanowano mapping – multimedialną instalację nawiązującą do motywów z twórczości artysty. Gmach główny muzeum stanie się wielkim ekranem, na którym pojawią się różne motywy z twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Pokazowi będzie towarzyszyć muzyka.
Na wystawie "Wyspiański" zgromadzono ponad 500 dzieł sztuki: pasteli, rysunków, obrazów olejnych, projektów witraży, rycin i przedmiotów rzemiosła artystycznego.
Ponad ćwierć miliona widzów to frekwencyjny rekord. Z wystawą "Wyspiański" może się równać jedynie zorganizowana w 2001 r. wystawa "Od Moneta do Gauguina. Impresjoniści i postimpresjoniści z Musee d'Orsay w Paryżu", która w krótszym czasie - dwóch miesięcy - zgromadziła 141 tysięcy osób.
15 stycznia minęło 150 lat od urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Wybitny dramaturg, poeta, malarz i architekt całe swoje życie związał z Krakowem. Tutaj się urodził, tworzył i zmarł. Dla kościoła Franciszkanów projektował słynną polichromię i witraże. W Teatrze im. Słowackiego odbywały się premiery jego największych dzieł, m.in. "Wesela". Niektórzy nazywają Stanisława Wyspiańskiego czwartym wieszczem polskim. Wyspiański żył zaledwie 38 lat, ale pozostawił po sobie ogromną spuściznę.