Zakopane: Będą przepraszać BOGA za flagę LGBT na Giewoncie. W mieście zabiją dzwony

i

Autor: Wikimedia Commons

Zakopane: Będą przepraszać BOGA za flagę LGBT na Giewoncie. W mieście zabiją dzwony

2020-09-11 11:59

W poniedziałek, 14 września we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska odbędzie się "nabożeństwo przebłagalne za znieważenie krzyża na Giewoncie". Chodzi o tęczową flagę, która zawisła na krzyżu w połowie sierpnia. Jak przyznaje proboszcz jednej z parafii, krzyż nie jest tablicą ogłoszeń, a symbolem miłości Boga do ludzi.

Parafia Tatrzańska św. Krzyża w Zakopanem poinformowała, że we wszystkich kościołach dekanatu Zakopane odbędzie się nabożeństwo przebłagalne za znieważenie krzyża na Giewoncie. Chodzi o zawieszenie tęczowej flagi na zakopiańskim szczycie w połowie sierpnia.

- W tym roku 14 września chcemy złączyć się modlitwą suplikacyjną (śpiew błagalny wykonywany m.in. w czasie klęsk i nieszczęść - przyp. red.) i przepraszać Boga za znieważenie Krzyża na Giewoncie obcymi nam flagami. Chcemy bronić krzyża do czego zachęcał nas św. Jan Paweł II. Modlitewne spotkania odbędą się we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska równocześnie o godz. 15.00 łącząc się z pielgrzymami, którzy w tym czasie będą na Giewoncie - czytamy na profilu parafii na Facebooku.

Jak zaznaczają duchowni, chcą "opleść modlitwą różańcową Tatry wraz z krzyżem na Giewoncie", tak jak w 1901 roku, gdy powstała konstrukcja.

Proboszcz parafii w rozmowie z Gazetą Krakowską przyznał, że krzyż nie jest tablicą, "gdzie można wieszać swoje banery polityczne, czy manifestować światopogląd", a symbolem zmartwychwstania Chrystusa i miłości Boga do ludzi. Odniósł się w ten sposób nie tylko do flagi LGBT, ale także baneru wyborczego Andrzeja Dudy, który pojawił się tam przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Policja odpowiada na oskarżenia. Protest LGBT oczami mundurowych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki