Atak nożownika w szpitalu

Żałoba po zabójstwie doktora Tomasza z Krakowa. Mieszkańcy oddają hołd lekarzowi

Nie milkną echa po zabójstwie lekarza w Krakowie. Wstrząśnięci są nie tylko pracownicy medyczni, ale i zwykli ludzie. Do brutalnego ataku doszło we wtorek (29 kwietnia) w Szpitalu Uniwersyteckim. Nożownik zadał ortopedzie wiele ciosów w okolice brzucha, jeden w okolice serca. 20 lekarzy ratowało poszkodowanego, ale Tomasz Solecki nie przeżył. Mieszkańcy oddają hołd doktorowi, który stracił życie na dyżurze.

Super Express Google News

Poruszenie po zabójstwie lekarza z Krakowa

Tragedią, do jakiej doszło w Krakowie poruszone jest nie tylko środowisko medyczne, ale i zwykli ludzie. Pracownicy szpitali w całej Polsce i mieszkańcy Krakowa oddają hołd zabitemu lekarzowi. W środę (30 kwietnia) o godz. 11 w kaplicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie odbyła się msza św. za duszę zamordowanego dr Tomasza Soleckiego.

Zabójstwo lekarza w Krakowie. 35-latek doprowadzony do prokuratury

Zarzut zabójstwa dla nożownika

35-letni funkcjonariusz Służby Więziennej usłyszał zarzut zabójstwa lekarza ortopedy z Krakowa. Na tym jednak nie koniec, bo prokuratura przedstawiła mu również zarzut usiłowania uszkodzenia ciała pielęgniarki. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd w Krakowie aresztował na trzy miesiące 35-latka podejrzanego o zabójstwo lekarza. Jego motywem miała być zemsta za - jego zdaniem - nieprawidłowe leczenie wdrożone w jego przypadku przez zaatakowanego lekarza. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Według prokuratury konieczne będzie uzyskanie opinii sądowo-psychiatrycznej, która - z uwagi na charakter zdarzenia - z dużym prawdopodobieństwem będzie poprzedzona obserwacją psychiatryczną. Jeśli mężczyzna zostanie uznany za niepoczytalnego nie będzie mógł odpowiadać karnie. W takiej sytuacji sąd może go jednak skierować na przymusowy pobyt w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

CZYTAJ TEŻ: Nożownik z Krakowa był zdolny do służby. Szokujące oświadczenie szefa SW

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl
Sonda
Czy decyzja o dymisji szefa Służby Więziennej była słuszna?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki