Zbadali, które przedmioty szkolne są najbardziej przydatne. Zaskoczeni?

2020-05-29 6:51

Jakie przedmioty szkolne są najbardziej przydatne w życiu prywatnym? Czy matematyka to nadal "królowa nauk"? Na to pytanie odpowiedzieli Polacy zbadani przez LiveCareer.pl. Czy wyniki są zaskakujące? Sprawdź w galerii i przekonaj się sam!

52% Polaków uważa, że polski system edukacji jest przestarzały, 11% twierdzi, że edukacja jest bezużyteczna, a aż 20% wyznało, że ich nauczyciele byli niekompetentni. Jak, z perspektywy życia zawodowego, oceniamy zdobyte przez nas wcześniej wykształcenie?

Zbadali to specjaliści z serwisu LiveCareer.pl, którzy zapytali tysiąc Polaków o to, co dała im polska edukacja i co zmieniliby, gdyby mogli cofnąć czas. Aż 60% respondentów stwierdziło, że chciałoby pójść na studia, 53% deklaruje, że uczyłoby się więcej, a 42% wybrałoby inny typ szkoły.

Ponadto respondenci mieli wskazać, jakie przedmioty szkolne, z perspektywy czasu, uznają za przydatne. Co pokazało badanie? Sprawdź w galerii - kliknij TUTAJ.

Przestarzała edukacja i ciekawe opinie o studiach

Ponad połowa respondentów uważa, że polski system edukacji jest przestarzały.

- Trudno nie zgodzić się, że szkoły w Polsce nie nadążają za błyskawicznym rozwojem technologii. Widać to zwłaszcza obecnie, kiedy nie wszystkie szkoły i uniwersytety były w stanie łatwo i szybko przystosować się do nauczania zdalnego w czasie epidemii COVID-19 - mówi Małgorzata Sury, autorka badania i ekspertka ds. kariery serwisu LiveCareer.pl.

Badani zostali zapytani również o doświadczenia związane z uczelniami wyższymi. Co ciekawe, 55% ankietowanych, którzy poszli na studia, przyznało, że wiedza i umiejętności zdobyte przez z nich na uczelni przydają im się w pracy zawodowej. Jednocześnie, tylko 18% respondentów stwierdziło, że dyplom ukończenia studiów wyższych to dla nich bezużyteczny świstek papieru.

Oto, co jeszcze wynika z badania:

- 17% ankietowanych studentów uważa, że ich wykładowcy byli niekompetentni
- aż 70% respondentów, którzy studiowali, stwierdziło, że chcieliby pójść na dodatkowy kurs, na którym zdobędą umiejętności przydatne w pracy. Niestety tylko 47% z nich ma na to czas
- za najbardziej przyszłościowe kierunki studiów ankietowani uznali informatykę (75%), prawo (73%), medycynę (70%), finanse i rachunkowość (67%) i zarządzanie (63%).

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają