Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat

i

Autor: Wikimedia Commons - Platforma Obywatelska RP Nie żyje Anna Wasilewska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zmarła w wieku 63 lat

Jaka była przyczyna śmierci Anny Wasilewskiej? Rodzina posłanki ujawniła prawdę

Przyczyną śmierci posłanki PO Anny Wasilewskiej były komplikacji po przebytej operacji kilka lat temu. - Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną jej śmierci- przekazała rodzina zmarłej w mediach społecznościowych. Anna Wasilewska zmarła 6 kwietnia w Olsztynie w wieku 63 lat.

Rodzinna Anny Wasilewskiej napisała wiadomość, opublikowaną na profilu zmarłej posłanki w mediach społecznościowych. - Chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność za wsparcie i otuchę jakie otrzymujemy. Słowa jakie do nas docierają na temat Ani napawają nas olbrzymią dumą. Jesteśmy wdzięczni, że żyła wśród nas - czytamy we wpisie.

Chociaż w Polsce panuje epidemia koronawirusa, to nie wirus SARS-CoV-2 był przyczyną śmierci posłanki Koalicji Obywatelskiej. - Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną jej śmierci, lecz komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji - wyjaśnia rodzina zmarłej.

Bliscy Anny Wasilewskiej podziękowali również personelowi szpitala MSWiA w Olsztynie za "wsparcie, profesjonalną pomoc i opiekę". Niebawem ma też pojawić się informacja na temat pogrzebu posłanki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Politycy i przyjaciele żegnają Annę Wasilewską. Padły wzruszające słowa

Krystyna Ptok, szefowa OZZPiP: Szpitale nie są bezpieczne [Super Raport]

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie. W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, zaś w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. Pracowała m.in. w komisji ds. petycji, komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz komisji kultury i środków przekazu.

CZYTAJ TEŻ: Dodatkowe 200 milionów dla Warmii i Mazur? WAŻNE SŁOWA Jarosława Gowina

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają