Mgła - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na poniedziałek, 14 grudnia.

Już nie tylko gołoledź. Fatalna pogoda w warmińsko-mazurskim! [Poniedziałek, 14 grudnia]

2020-12-14 7:44

Od kilku dni Warmia i Mazury pozostają pod wpływem deszczowej pogody. Marznące opady deszczu utrudniają warunki na drogach regionu. Poniedziałek, 14 grudnia, to kolejny dzień z marznącym deszczem w woj. warmińsko-mazurskim. Sprawdź szczegóły!

IMGW: gołoledź i mgła na Warmii i Mazurach [14 grudnia]

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego przed marznącymi opadami deszczu. Podobnie było w miniony weekend. Co gorsza, synoptycy przewidują również mgły, które ograniczą widzialność do 200 metrów. Warunki pogodowe dla kierowców będą na Warmii i Mazurach bardzo trudne. Prawdopodobieństwo występowania mgieł i marznącego deszczu ocenia się na 80 proc. Taka pogoda utrzyma się do wtorkowego poranka, 15 grudnia.

CZYTAJ TEŻ: Św. Mikołaj SKRADZIONY! Świąt w tym roku nie będzie?! [ZDJĘCIA]

Zagrożenie I stopnia IMGW. Co to jest?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

CZYTAJ TAKŻE: Największe miasta Warmii i Mazur bez pieniędzy!

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur [14 grudnia]

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w poniedziałek, 14 grudnia? - Zachmurzenie całkowite i opady śniegu lub deszczu ze śniegiem - prognozuje IMGW. Rano możliwe opady marznącej mżawki lub deszczu, powodujące gołoledź. Mogą wystąpić silne zamglenia oraz mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów.Temperatura maksymalna od -1°C na wschodzie do 2°C na zachodzie obszaru. Wiatr słaby, południowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: To zdarza się raz na 100 tysięcy przypadków! Nietypowy gość w lesie na Mazurach!

Jaka pogoda w Polsce? [14 grudnia]

Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie krańce zachodnie dostają się na skraj rozległego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem. Pozostajemy w tej samej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie powoli rośnie, tylko na zachodzie zacznie spadać.

ZOBACZ TEŻ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.

Sonda
Czy wierzysz w duchy?
Niedzielny protest Strajku Kobiet w Krakowie. Gonitwa po ulicach z Policją, która próbowała zablokować pochód.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki