Komunikacja miejska w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Sprawdź, jak w Olsztynie można zawiesić bilet długookresowy na czas epidemii koronawirusa.

Koronawirus Olsztyn: Jak zawiesić bilet długookresowy w czasie epidemii?

2020-03-20 14:26

Mieszkańcy Olsztyna w zdecydowanej większości zostali w domach i wychodzą na zewnątrz tylko w pilnych przypadkach. Ci, którzy mogą, pracują zdalnie. Oznacza to, że autobusy i tramwaje świecą pustkami? Pojawia się problem z biletami długookresowymi, które "przepadają" z powodu nieplanowanego siedzenia w domu. Tego typu bilety można w Olsztynie zawiesić. Jak? Sprawdźcie!

Koronawirus Olsztyn: Co z biletami?

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie mają możliwość zawieszenia biletów długookresowych. Jak to zrobić? Tłumaczy Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus z Chin: fakty i mity. 13 przydatnych informacji

ZOBACZ RÓWNIEŻ: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Wniosek w tej sprawie należy przesłać na adres [email protected], umieszczając w tytule wiadomości treść "zawieszenie biletu". Warunkiem koniecznym do spełnienia jest podanie we wniosku numeru użytkowanej Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

Po ustaniu utrudnień w przemieszczaniu się i zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Klienta ZDZiT, pasażerowie będą mogli przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin. Przekodowywany okres ważności będzie liczył się, od dnia złożenia wniosku drogą mailową. Każdy bilet będzie "odwieszony" na okres liczony od dnia złożenia wniosku drogą mailową do ostatniego dnia jego pierwotnej ważności.

Olsztyn: Na pasach wyłączą przyciski

Olsztyński ZDZiT zastosował również środki ostrożności w postaci wyłączenia przycisków na przejściach dla pieszych. - Od czwartku (19 marca) sukcesywnie będą wyłączane przyciski na przejściach dla pieszych wyposażonych w urządzenia sygnalizacji świetlnej - komentuje rzecznik ZDZiT w Olsztynie.

W pierwszej kolejności zmiana nastąpi na przejściach, gdzie nie wymagana jest ingerencja w oprogramowanie sygnalizacji świetlnej. W kolejnych dniach będą wyłączane przyciski na pozostałych przejściach (wyposażonych w sterowniki sygnalizacji starszej generacji).

Przyciski, których na terenie Olsztyna jest ponad 1,5 tys. dodatkowo zostaną zabezpieczone taśmą. Wszystkie prace związane z zabezpieczeniem przycisków przewiduje się wykonać do 23 marca 2020 roku.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki