Olek z policjantami

i

Autor: Policja

Policjanci z Szczytna spełnili marzenia 5-letniego Olka

2020-06-08 21:39

„Marzenia są po to, aby je realizować i spełniać” - właśnie z takiego założenia wyszli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, do których dotarła wiadomość, że jeden z najmłodszych mieszkańców Szczytna bardzo chciałby się z nimi spotkać. Gdy funkcjonariusze dowiedzieli się o tym, że 5-letni Olek marzy o tym, aby w przyszłości zostać stróżem prawa, postanowili zrobić mu małą niespodziankę.

Chciał poczuć się jak policjant i tak się stało...

W piątek (05.06.2020) kilka minut po godz. 13:00 na jednym z osiedli w Szczytnie, pojawił się policyjny radiowóz „na kogutach”. W niespełna kilka sekund od przyjazdu szczycieńskich funkcjonariuszy, na balkonie pobliskiego budynku pojawił się 5-letni Olek. Chłopiec zawsze żywo reaguje na widok przejeżdżającego radiowozu. Nie wiedział jednak o tym, że tym razem policjanci przyjechali… właśnie do niego.

Funkcjonariusze wcześniej „operacyjnie ustalili”, że ten chłopiec ma wielkie marzenie spotkać się z prawdziwym policjantem. Dowiedzieli się jak ma na imię, ile ma lat i gdzie mieszka oraz tego, że 5-latek chce w przyszłości zostać stróżem prawa. Wszystkie zabawki, które posiada w domu, wszystkie bajki, które ogląda związane są właśnie ze służbą w niebieskim mundurze. Marzył o spotkaniu ze szczycieńskimi policjantami, chciał z nimi porozmawiać, przymierzyć policyjną czapkę i wsiąść do radiowozu.

Funkcjonariusze po uzyskaniu tej informacji postanowili wykorzystać najbliższą okazję, żeby spełnić to marzenie. Spotkanie z 5-letnim Olkiem było ogromną frajdą zarówno dla samego Olka, jego siostry Niny, rodziców, jak i dla samych policjantów. 5-latek zaś powiedział, że spotkanie ze szczycieńskimi policjantami utwierdziło go w przekonaniu o tym, kim chce zostać w przyszłości.

Matura 2020. Język polski podstawowy. Sprawdź, czy zdasz [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Zadanie 1. Oceń prawdziwość poniższych stwierdzeń odnoszących się do tekstu Tadeusza Pszczołowskiego. Zaznacz P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, albo F – jeśli jest fałszywe.
Poradnik Adama Federa "Będzie Dobrze": Słowa nieparlamentarne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają