Przerażającego odkrycia dokonali policjanci w Olsztynie. Zaczęło się od zgłoszenia, że w środę (25 maja) przy ul. Lubelskiej pewien mężczyzna miał się zachowywać "agresywnie i dziwnie". Policjanci sprawdzili to zgłoszenie. Agresywnie zachowującego się mężczyzny nie było, jednak po chwili do mundurowych doszły kolejne zgłoszenia. Znowu dotyczyły agresywnego mężczyzny, który miał przebywać w jednym z komisów samochodowych przy ul. Lubelskiej. Służby sprawdziły ten teren i dokonały przerażającego odkrycia. W jednym z pomieszczeń znaleziono ciała dwóch mężczyzn. - Z informacji, jakie udało się ustalić na tę chwilę, wynika, że ofiarami są mężczyźni w wieku 48 i 50 lat - mówił podkom. Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Prokopczyk dodał, że nie doszło do zniszczeń, ani do włamania na terenie komisu.
- W pomieszczeniu znaleziono broń palną, krótką, która została zabezpieczona do dalszych badań. Decyzją prokuratura ciała obu mężczyzn trafiły do prosektorium, aby wykonać sekcję zwłok. W zdarzeniu prawdopodobnie nie brały udziału osoby postronne - zdradził podkom. Prokopczyk. Przez śledczych rozpatrywany jest każdy scenariusz, m.in. wątek rozszerzonego samobójstwa. Czy przy ul. Lubelskiej w Olsztynie doszło do rozszerzonego samobójstwa?
Śmierć dwóch mężczyzn. Przerażające odkrycie w komisie. Zobacz zdjęcia
Rozszerzone samobójstwo. Co to jest?
Czym jest rozszerzone samobójstwo? To zachowanie złożone z zabójstwa (lub zabójstw) oraz samobójstwa, połączonych szczególnym, emocjonalnym związkiem przyczynowo-skutkowym. Osoba dokonująca samobójstwa chce zadać śmierć innym z powodu współczucia. Motywacja do samobójstwa rozszerzonego wynika z chęci oszczędzenia cierpień najbliższym, niezależnie od racjonalności tego założenia.
Ofiarami rozszerzonych samobójstw najczęściej są członkowie rodziny. Np. rodzic zabije swoje dziecko lub dzieci, po czym popełnia samobójstwo. Czynnikami sprzyjającymi są: nadmierna więź pomiędzy członkami rodziny, niedokończony proces separacji lub poczucie nadmiernej odpowiedzialności za członków rodziny.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.