Akcja Godzina dla Ziemi ma na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu.
Godzina dla Ziemi. WWF Polska martwi się o Bałtyk
Lata nadmiernych połowów, zanieczyszczenie wód - m.in. to doprowadziło do znaczących zniszczeń środowiska naturalnego. Bałtyk, ze względu na swoją specyfikę zamkniętego akwenu położonego w głębi kontynentu, jest morzem bardzo wrażliwym.
- Kondycja Bałtyku jest bardzo słaba - mówi Anna Sosnowska z WWF Polska. - Dlatego apelujemy do polityków o wypełnienie zobowiązań i zapewnieniu ratunku dla ekosystemu Morza Bałtyckiego. Nie tylko dla morskiej fauny i flory, ale też dla lokalnych społeczności, w tym rybaków, których morze utrzymuje i dla wszystkich, którzy kochają odwiedzać Bałtyk i na jego wybrzeżu tworzyć nowe wspomnienia.
Na świecie wyłączana jest iluminacja m.in. Opery w Sydney, Piramid w Gizie czy Wieży Eiffla. W Polsce to kilkaset obiektów jak Pałac Kultury i Nauki czy katowicki Spodek. Co roku w akcji Godzina dla Ziemi WWF bierze udział ok. 180 państw na siedmiu kontynentach.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn sprzedał działki za GIGANTYCZNĄ KWOTĘ! Na co samorząd wyda pieniądze?
Kiedy jest Godzina dla Ziemi? W olsztyńskich budynkach zgasną światła [LISTA]
Olsztyn, podobnie jak w poprzednich latach, przyłącza się do akcji WWF. W sobotę (27 marca) o godz. 20:30 zgaśnie iluminacja dziesięciu obiektów w mieście. Lista poniżej:
- Budynek Ratusza (plac Jana Pawła II 1),
- Plac Jana Pawła II,
- Wysoka Brama (Staromiejska 16),
- Katedra św. Jakuba (Staszica 5),
- Kościół św. Józefa (Jagiellońska 41),
- Kościół Serca Jezus (Mickiewicza 10),
- Kościół Matki Boskiej Różańcowej (Bajkowa 15),
- Kościół Garnizonowy (Kromera 2a),
- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (Mickiewicza 6),
- Wieża Obserwatorium Astronomicznego (Żołnierska 13b).